Producenci
AKYGA Zasilacz ATX 500W AK-B1-500 P4 PCI-E 6+2 pin 3x SATA 2x Molex PPFC FAN 12cm
Opis
Zasilacz Akyga AK-B1-500 serii Basic o mocy 500W, to jeden z podstawowych zasilaczy ATX Akyga, przeznaczonych do zasilania komputerów stacjonarnych.
Zasilacz posiada 3 złącza SATA, 2 złącza MOLEX, złącze mini-MOLEX, złącze PCI-E 6+2 pin, złącze P4 4-pin oraz uniwersalne złącze 24-pin do płyt głównych. Obsługuje specyfikacje ATX12V 2.0, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Wbudowany cichy wentylator o średnicy 12 cm z chromowanym grillem zapewnia wydajne chłodzenie. Zasilacz posiada wyłącznik manualny, który pozwala użytkownikowi na bezpieczne odcięcie dopływu prądu bez konieczności odłączania kabla zasilającego z sieci. Wysoka sprawność zasilacza pozwala na efektywne zasilanie, zaś stabilne działanie wpływa na niezawodność pracy wszystkich podzespołów komputera.
Szereg zabezpieczeń (OVP, OCP, OPP, OTP, SCP) oraz filtr PFC chronią i zapobiegają uszkodzeniom podzespołów komputera oraz stabilizują pracę zasilacza, dzięki czemu przebiega ona bez niepożądanych zakłóceń.
Dane techniczne
| Moc zasilacza | 500 W |
| Wentylator | 12 cm |
| PFC | Tak |
| PFC | Pasywny |
| Ilość złącz zas. MOLEX | 2 |
| Ilość złącz zas. Floppy | 0 |
| Ilość złącz zas. SATA | 3 |
| Ilość złącz zas. PATA | 0 |
| Ilość złącz zas. 4-pin 12V | 1 |
| Ilość złącz zas. 8-pin 12V | 0 |
| Ilość złącz zas. 4+4-pin 12V | 0 |
| Ilość złącz zas. PCI-E 6-pin | 0 |
| Ilość złącz zas. PCI-E 6+2-pin | 1 |
| Ilość złącz zas. PCI-E 8-pin | 0 |
| Ilość złącz zas. PCI-E 16-pin 5 gen. | 0 |
| Ilość złącz zas. 12VHPWR | 0 |
| Ilość złącz USB 10P | 0 |
| Złącze zas. MB | 20 + 4 pin |
| Zasilacz modularny | Nie |
| Certyfikat 80+ | Brak |
| Zabezpieczenia / filtry | Przeciwprzepięciowe |
| Zabezpieczenia / filtry | Przeciwprzeciążeniowe |
| Zabezpieczenia / filtry | Termiczne |
| Zabezpieczenia / filtry | Przeciwzwarciowe |
| Zabezpieczenia / filtry | Przed zbyt wysokim prądem |
| Wymiary | 140 x 150 x 85 mm |
| Waga | 1.03 kg |
| Pozostałe parametry |
|