Producenci
ASRock Płyta główna B550 Phantom Gaming 4 AM4 4DDR4 HDMI M.2 ATX
Opis
Phantom Gaming został zaprojektowany przez graczy i dla graczy! Pod jego wyglądem kryje się wiele funkcji zorientowanych na grę i doskonałe możliwości grania. Chodzi o to, aby zapewnić graczom nowe wrażenia z gry!
- Obsługuje procesory AMD AM4 Ryzen 3. generacji / Future AMD Ryzen
- 8 Power Phase Design, Digi Power
- Obsługuje DDR4 4733+ (OC)
- 1 PCIe 4.0 x16, 1 PCIe 3.0 x16, 2 PCIe 3.0 x1, 1 klucz M.2 E do WiFi
- Opcje wyjścia grafiki: HDMI
- AMD CrossFireX
- Audio HD 7.1 CH (kodek audio Realtek ALC1200), Nahimic Audio
- 6 SATA3, 1 Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4), 1 M.2 (PCIe Gen3 x2 i SATA3)
- 8 USB 3.2 Gen1 (2 z przodu, 6 z tyłu)
- Gigabit LAN
Dane techniczne
| Model | B550 Phantom Gaming 4 |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4533 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | WiFi 802.11b/g/n |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 6 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Diody zasilania |
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Oprogramowanie | Oprogramowanie:
UEFI:
|