Producenci
ASRock Płyta główna B760 Pro RS WIFI s1700 4DDR5 DP/HDMI M.2 ATX
Opis
Nowoczesna i futurystyczna, z atrakcyjnymi specyfikacjami i idealną równowagą, Race Sport (RS) Edition to ewolucja najpopularniejszej płyty głównej z serii PRO.
Jej unikalna ścieżka jest skierowana do przeciętnych majsterkowiczów, którzy zapewniają niezaprzeczalną wydajność i niezawodne wrażenia z obliczeń bez kosztownej aktualizacji.
RaceSport edition, Twoja wszechstronna płyta główna, która spełnia każde zadanie i granie przy niewielkim obciążeniu ze stylem i szybkością!
Obsługa DDR5 XMP i EXPO
Wychodząc z koncepcji projektowej budowa dla stabilności i niezawodności, ASRock nie idzie na kompromisy w kwestii żadnych szczegółów. Ta płyta główna jest zbudowana z materiałów o niskiej stratności, dzięki czemu entuzjaści mogą cieszyć się zwiększoną wydajnością overclockingu pamięci DDR5j, włączając wstępnie przetestowane profile. Upewnij się, że moduły pamięci obsługują technologię Intel XMP/AMD EXPO, a overclocking może być niedrogi, satysfakcjonujący i absolutnie bezproblemowy.
Pamięć DDR5 z obwodem ochronnym
Ze względu na unikalną architekturę elektryczną pamięci DDR5 DIMM istnieje duże ryzyko uszkodzenia modułu pamięci, jeśli zasilanie sieciowe nie zostanie prawidłowo odłączone podczas wyjmowania lub instalowania. Aby temu zapobiec, ASRock wdrożył bezproblemowy obwód ochronny na każdej płycie głównej DDR5, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia modułu pamięci.
PCIe 5.0 + Technologia Montażu Powierzchniowego
W porównaniu do konwencjonalnego gniazda PCIe typu DIP, gniazdo PCIe typu SMT poprawia przepływ sygnałów i maksymalizuje stabilność przy dużej prędkości, co jest kluczowym przełomem w zakresie pełnej obsługi maksymalnych osiągów najnowszego standardu PCIe 5.0.
Najnowszy port PCI Express 5.0 zapewnia zapierającą dech w piersiach przepustowość 128GB/s i jest gotowy do uwolnienia pełnego potencjału nadchodzących kart graficznych najwyższej klasy.
POLICHROMICZNE RGB
Oprócz wbudowanego podświetlenia RGB, płyta posiada również zintegrowane, zwykłe oraz adresowalne headery RGB, które umożliwiają podłączenie kompatybilnych urządzeń LED takich jak paski LED-owe, wentylatory CPU, wiatraki, obudowy itd. Użytkownicy mogą zsynchronizować urządzenia RGB LED dzięki certyfikowanym akcesoriom Polychrome RGB Sync, aby stworzyć swój własny, unikalny styl podświetlenia.
Szybkie Połączenia M.2(PCIe Gen4 x4)
Wsparcie dla dysków PCI Express 4.0 M.2 SSD, które mogą pracować nawet dwukrotnie szybciej w porównaniu do poprzedniej, 3-ciej generacji, zapewniając tym samym błyskawiczny transfer danych.
Sieć Dragon LAN 2.5 Gb/s
Inteligentna sieć LAN 2.5Gb/s zapewnia maksymalną prędkość połączenia dla zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników sieci domowej, twórców treści, graczy online oraz streamerów treści w wysokiej jakości. Przyspiesz swoje połączenie sieciowe 2.5-krotnie w stosunku do standardowego gigabitowego Ehernetu. Ciesz się niezrównaną szybkością podczas gamingu, transferu plików oraz wykonywania backupu.
Wi-Fi 6E 802.11ax
Technologia WiFi 6E rozszerza się na częstotliwość 6GHz, dostarczając więcej możliwości łączności bezprzewodowej WiFi i szybszą łączność z internetem. W dodatku do wyższych przepustowości, WiFi 6E to również niższe opóźnienia oraz usługi ekwiwalentne do sieci 5G.
Podwójne USB 3.2 Gen2 (Typ-A + Typ-C)
Ta płyta główna jest wyposażona w zintegrowane porty USB 3.2 Gen2 Typu-A oraz Typu-C na tylnym panelu WE/WY dla obsługi urządzeń USB 3.2 Gen2 nowej generacji z prędkością przesyłu danych aż do 10 Gbps.
Przednie USB 3.2 Gen2 Typu-C
Przedni header USB 3.2 Gen2 Typu-C umożliwia transfer danych z prędkością aż do 10 Gbps, co więcej, odwracalny design USB nowej generacji dostępny jest na przednim panelu obudowy komputera.
Dane techniczne
| Model | B760 PRO RS WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU: |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | LAN
Wireless LAN
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 5 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Diody zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x eDP |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x 4pin wentylator obudowy |
| Bios | 128Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|