Producenci
ASRock Płyta główna B760M-HDV/M.2 D4 s1700 2DDR4 DP/HDMI mATX
Opis
Płyta główna B760M-HDV/M.2 D4
- Obsługuje procesory Intel Core 13-ej i 12-ej generacji (LGA1700)
- 5+1+1 Power Phase
- Obsługuje DDR4 5333MHz (OC)
- 1 PCIe 4.0 x16, 2 PCIe 3.0 x1, 1 M.2 Key E for WiFi
- Wyjścia grafiki: HDMI, DisplayPort, D-Sub
- Realtek ALC887/897 7.1 CH HD Audio Codec
- 4 SATA3, 1 Hyper M.2 (PCIe Gen4x4),
- 1 Ultra M.2 (PCIe Gen3x4 & SATA)
- 1 USB 3.2 Gen1 Type-C (Tył),
- 5 USB 3.2 Gen1 Type-A (3 Tył, 2 Przód),
- 5 USB 2.0 (2 Tył, 3 Przód)
- Realtek 1G LAN
- Obsługuje Automatyczny Instalator Sterowników ASRock
5+1+1-Fazowy Układ Zasilania
Wytrzymałe komponenty i płynny przesył mocy do procesora przekładają się na zwiększoną wydajność dla graczy.
Szybkie Połączenia M.2(PCIe Gen4 x4)
Wsparcie dla dysków PCI Express 4.0 M.2 SSD, które mogą pracować nawet dwukrotnie szybciej w porównaniu do poprzedniej, 3-ciej generacji, zapewniając tym samym błyskawiczny transfer danych.
M.2 (KEY E) dla WiFi
Oprócz zintegrowanego portu LAN, użytkownicy mogą również wybrać bezprzewodowe połączenie 802.11ac przez slot M.2 (Key E).
*Moduł Wi-Fi nie jest dołączony.
3 wyjścia graficzne
Ta pływa wyposażona jest w trzy najczęściej wykorzystywane typy wyjść wideo: D-Sub + DisplayPort + HDMI.
*Wsparcie tylko z procesorami z zintegrowanymi kartami graficznymi. Zapoznaj się z listami wsparcia CPU na stronach płyt głównych.
Dane techniczne
| Model | B760M-HDV/M.2 D4 |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Rodzina procesora | Intel Core i9 |
| Rodzina procesora | Intel Core i5 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium |
| Rodzina procesora | Intel Core i3 |
| Rodzina procesora | Intel Core i7 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5333 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 64 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
|
| Grafika |
*Technologie Intel UHD Graphics Built-in Visual oraz wyjścia obrazu mogą być obsługiwane tylko przez procesory wyposażone w zintegrowane GPU. |
| Karta dźwiękowa | 7.1 CH HD Audio (Realtek ALC887/897 Audio Codec) |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 5 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 1 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x D-Sub |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x U.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios | 128Mb AMI UEFI Legal BIOS z obsługą GUI |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 20.1 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software:
UEFI:
|