Producenci
ASRock Płyta główna B760M Pro RS s1700 4DDR5 DP/HDMI mATX
Opis
Obsługa DDR5 XMP i EXPO
Wywodząca się z koncepcji projektowania zbudowanego dla stabilności i niezawodności, ASRock nie idzie na żadne kompromisy w kwestii szczegółów. Ta płyta główna jest zbudowana z materiałów o niskiej stratności, entuzjaści mogą cieszyć się zwiększoną wydajnością podkręcania pamięci DDR5, włączając wstępnie przetestowane profile. Upewnij się, że moduły pamięci są zgodne z Intel XMP/AMD EXPO, a podkręcanie może być tak niedrogie, satysfakcjonujące i absolutnie bezproblemowe.
Pamięć DDR5 z obwodem ochronnym
Ze względu na unikalną architekturę elektryczną DDR5 DIMM istnieje duże ryzyko uszkodzenia modułu pamięci, jeśli zasilanie sieciowe nie zostanie prawidłowo odłączone podczas wyjmowania lub instalowania. Aby temu zapobiec, ASRock wdrożył bezproblemowy obwód ochronny na każdej płycie głównej DDR5, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia modułu pamięci.
PCIe 5.0 + technologia montażu powierzchniowego
W porównaniu do konwencjonalnego gniazda PCIe w stylu DIP, gniazdo PCIe typu SMT poprawia przepływ sygnału i maksymalizuje stabilność przy dużej prędkości, co jest kluczowym przełomem w pełnym wsparciu błyskawicznej prędkości najnowszego standardu PCIe 5.0.
Najnowszy PCI Express 5.0 jest w stanie osiągnąć oszałamiającą przepustowość 128 GB/s, gotową do uwolnienia pełnego potencjału przyszłych kart graficznych high-end.
POLYCHROME RGB
Oprócz wbudowanego oświetlenia RGB, posiada również wbudowane nagłówki RGB i adresowalny nagłówek RGB, które umożliwiają podłączenie płyty głównej do kompatybilnych urządzeń LED, takich jak paski, wentylatory procesora, chłodnice, obudowy itd. Użytkownicy mogą również synchronizować urządzenia RGB LED za pomocą certyfikowanych akcesoriów Polychrome RGB Sync, aby tworzyć własne, unikalne efekty świetlne.
Rozwiązanie High Speed M.2 (PCIe Gen4 x4)
Obsługuje dyski SSD PCI Express 4.0 M.2, jest w stanie działać dwa razy szybciej w porównaniu do poprzedniej 3. generacji, zapewniając błyskawiczną transmisję danych.
Dragon 2,5 Gb/s LAN
Inteligentna platforma LAN 2,5 Gb/s została stworzona z myślą o maksymalnej wydajności sieciowej dla wymagających sieci domowych, twórców treści, graczy online i wysokiej jakości mediów strumieniowych. Zwiększ wydajność sieciową do 2,5-krotnie większej przepustowości w porównaniu ze standardowym gigabitowym Ethernetem, a będziesz cieszyć się szybszym i bezkompromisowym doświadczeniem łączności w grach, transferach plików i kopiach zapasowych.
Przednie złącze USB 3.2 Gen1 typu C
Przednie złącze USB 3.2 Gen1 typu C zapewnia transfer danych z szybkością do 5 Gb/s i jest wyposażone w odwracalną konstrukcję USB nowej generacji na przednim panelu obudowy komputera.
Dane techniczne
| Model | B760M PRO RS |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 3 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU: |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 7 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Bios | 128Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|