Producenci
ASRock Płyta główna B860 PRO-A WIFI s1851 4DDR5 ATX
Opis
B860 Pro-A WiFi
Seria Pro-A została zaprojektowana z myślą o zwiększonej stabilności, trwałości i wydajności. Oferuje niezawodną pracę, przyjazne dla użytkownika funkcje i spójny wygląd, dzięki czemu idealnie nadaje się do codziennej pracy na komputerze.
Obsługa DDR5 XMP i EXPO
Wywodząca się z koncepcji projektowania budowa z myślą o stabilności i niezawodności, ASRock nie uznaje żadnych kompromisów w zakresie żadnych szczegółów. Te płyty główne są zbudowane z materiałów wysokiej jakości, a entuzjaści mogą cieszyć się zwiększoną wydajnością overclockingu pamięci DDR5, włączając wstępnie przetestowane profile. Upewnij się, że moduły pamięci obsługują technologię Intel XMP/AMD EXPO, a podkręcanie będzie niedrogie, satysfakcjonujące i całkowicie bezproblemowe.
Wi-Fi 6E 802.11axe
Technologia WiFi 6E rozszerza się na częstotliwość 6GHz, dostarczając więcej możliwości łączności bezprzewodowej WiFi i szybszą łączność z internetem. W dodatku do wyższych przepustowości, WiFi 6E to również niższe opóźnienia oraz usługi ekwiwalentne do sieci 5G.
Sieć Dragon LAN 2.5 Gb/s
Inteligentna sieć LAN 2.5Gb/s zapewnia maksymalną prędkość połączenia dla zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników sieci domowej, twórców treści, graczy online oraz streamerów treści w wysokiej jakości. Przyspiesz swoje połączenie sieciowe 2.5-krotnie w stosunku do standardowego gigabitowego Ehernetu. Ciesz się niezrównaną szybkością podczas gamingu, transferu plików oraz wykonywania backupu.
POLYCHROME RGB
Ta płyta główna posiada wbudowane headery RGB i adresowalne headery RGB, które umożliwiają podłączenie płyty głównej do kompatybilnych urządzeń LED, takich jak taśmy, wentylatory procesora, chłodzenia, obudowy i tak dalej. Użytkownicy mogą także synchronizować urządzenia RGB LED z akcesoriami z Certyfikatem Polychrome RGB Sync, aby tworzyć własne, unikalne efekty świetlne.
SignalRGB
SignalRGB ujednolica Twoje urządzenia RGB, oferując bezproblemową personalizację, efekty reagujące na gry, automatyzację makr oraz monitorowanie systemu. Oficjalne partnerstwo wyposaża płyty główne ASRock w zaawansowaną kontrolę oświetlenia, zwiększa kompatybilność z szeroką gamą urządzeń RGB i oferuje większą elastyczność w zakresie dostosowywania ustawień.
Dane techniczne
| Model | B860 PRO-A WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B860 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8666 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Sloty
Magazynowanie
RAID
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | 7.1 CH HD Audio (Realtek ALC897 Audio Codec) |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/axe |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | LAN
Wireless LAN
|
| Porty USB na tylnym panelu | 9 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 9 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 1 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 6 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Dioda LED zasilania i głośnika |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Bios | 256Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|
| Certyfikaty |
|