Producenci
ASRock Płyta główna B860M-X s1851 4DDR5 mATX
Opis
B860M-X
Płyta główna serii X oferuje kompaktowe, wartościowe rozwiązanie, łączące wydajność, wszechstronność i niezawodność zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i codziennych.
6-Warstwowa Konstrukcja PCB
6-warstwowa płytka PCB zapewnia stabilne ścieżki sygnału i kształty mocy, zapewniając niższą temperaturę i wyższą wydajność energetyczną, gwarantując niezawodną pracę i najwyższą wydajność bez żadnych kompromisów.
Obsługa DDR5 XMP i EXPO
Wywodząca się z koncepcji projektowania budowa z myślą o stabilności i niezawodności, ASRock nie uznaje żadnych kompromisów w zakresie żadnych szczegółów. Te płyty główne są zbudowane z materiałów wysokiej jakości, a entuzjaści mogą cieszyć się zwiększoną wydajnością overclockingu pamięci DDR5, włączając wstępnie przetestowane profile. Upewnij się, że moduły pamięci obsługują technologię Intel XMP/AMD EXPO, a podkręcanie będzie niedrogie, satysfakcjonujące i całkowicie bezproblemowe.
Sieć Dragon LAN 2.5 Gb/s
Inteligentna sieć LAN 2.5Gb/s zapewnia maksymalną prędkość połączenia dla zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników sieci domowej, twórców treści, graczy online oraz streamerów treści w wysokiej jakości. Przyspiesz swoje połączenie sieciowe 2.5-krotnie w stosunku do standardowego gigabitowego Ehernetu. Ciesz się niezrównaną szybkością podczas gamingu, transferu plików oraz wykonywania backupu.
POLYCHROME RGB
Ta płyta główna posiada wbudowane headery RGB i adresowalne headery RGB, które umożliwiają podłączenie płyty głównej do kompatybilnych urządzeń LED, takich jak taśmy, wentylatory procesora, chłodzenia, obudowy i tak dalej. Użytkownicy mogą także synchronizować urządzenia RGB LED z akcesoriami z Certyfikatem Polychrome RGB Sync, aby tworzyć własne, unikalne efekty świetlne.
SignalRGB
SignalRGB ujednolica Twoje urządzenia RGB, oferując bezproblemową personalizację, efekty reagujące na gry, automatyzację makr oraz monitorowanie systemu. Oficjalne partnerstwo wyposaża płyty główne ASRock w zaawansowaną kontrolę oświetlenia, zwiększa kompatybilność z szeroką gamą urządzeń RGB i oferuje większą elastyczność w zakresie dostosowywania ustawień.
Dane techniczne
| Model | B860M-X |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B860 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9066 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Sloty
Magazynowanie
RAID
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | 7.1 CH HD Audio (Realtek ALC897 Audio Codec) |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 1 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Dioda LED zasilania i głośnika |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Bios |
|
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 cm x 21.8 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|