Producenci
ASRock Płyta główna X670E STEEL LEGEND AM5 4DDR5 HDMI/DP M.2 EATX
Opis
Płyta główna X670E Steel Legend
- Obsługuje procesory AMD Ryzen z serii 7000
- 16+2+1 fazowa konstrukcja zasilania, SPS
- 4 x DDR5 DIMM, obsługuje do 6600+(OC)
- 1 x PCIe 5,0 x16
- 1 x PCIe 3.0x16
- 1 x PCIe 3.0x1
- Opcje wyjścia grafiki: 1 HDMI, 1 DisplayPort
- Realtek ALC1220 7.1-kanałowy kodek HD Audio, Nahimic Audio
- 1 x Blazing M.2 (PCIe Gen5x4),
- 3 x Hyper M.2 (PCIe Gen4x4),
- 4 x SATA3
- 2 x porty USB 3.2 Gen2x2 Type-C (1 z tyłu, 1 z przodu),
- 1 x port USB 3.2 Gen2 Type-A (z tyłu),
- 10 x portów USB 3.2 Gen1 (6 z tyłu, 4 z przodu)
- Realtek 2.5G LAN, Realtek 1G LAN
- 802.11ax Wi-Fi 6E + Bluetooth
Dane techniczne
| Model | X670E Steel Legend |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X670 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
|
| Grafika | Zintegrowana karta graficzna AMD RDNATM 2 (rzeczywista obsługa może się różnić w zależności od procesora)
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | 1 x 2,5 Gigabit LAN 10/100/1000/2500 Mb/s (Dragon RTL8125BG)
1 x Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s (Realtek RTL8111) |
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 6 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 2 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Bios | 256Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |