Producenci
ASRock Płyta główna Z790 PRO RS s1700 4DDR5 HDMI/DP M.2 ATX
Opis
Płyta główna Z790 PRO RS
- Obsługuje procesory Intel Core 13. i 12. generacji
- 14+1+1-fazowy projekt zasilania, Dr.MOS dla VCore+GT
- 4 x DDR5 DIMM, obsługuje do 6800+(OC)
- 1 PCIe 5.0 x16, 1 PCIe 4.0 x16, 2 PCIe 3.0 x1, 1 M.2 Key-E dla Wi-Fi
- Opcje wyjścia grafiki: 1 HDMI, 1 DisplayPort, eDP
- 7.1-kanałowy dźwięk HD (kodek audio Realtek ALC897), Nahimic Audio
- 4 Hyper M.2 (PCIe Gen4x4), 8 SATA3
- 1 USB 3.2 Gen2x2 Type-C (przód), 1 USB 3.2 Gen2 Type-C (tył), 1 USB 3.2 Gen2 Type-A (tył), 6 USB 3.2 Gen1 (2 z tyłu, 4 z przodu), 8 USB 2.0 (4 Tył, 4 Przód)
- Realtek 2.5G LAN
Dane techniczne
| Model | Z790 Pro RS |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 8 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
*Obsługuje urządzenie Intel Volume Management Device (VMD) |
| Grafika |
*Intel UHD Graphics Built-in Visuals i wyjścia VGA mogą być obsługiwane tylko z procesorami zintegrowanymi z GPU. |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Bios | 128Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|