Producenci
ASRock Płyta główna Z790M PG Lightning/D4 S1700 4DDR4 HDMI M2 mATX
Opis
Płyta główna Z790M PG Lightning/D4
- Obsługuje procesory Intel Core 13. i 12. generacji
- 7.1 CH HD Audio (kodek audio Realtek ALC897), Nahimic Audio
- Intel 1G LAN
Dane techniczne
| Model | Z790M PG Lightning/D4 |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | PROCESOR:
Chipset:
*Obsługuje urządzenie Intel Volume Management (VMD) |
| Grafika | Architektura graficzna Intel Xe (Gen 12)
*Intel UHD Graphics Built-in Visuals i wyjścia VGA mogą być obsługiwane tylko z procesorami zintegrowanymi z GPU. |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Intel I219V |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 7 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Bios | 128Mb AMI UEFI Legal BIOS z obsługą graficznego interfejsu użytkownika |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|
| Pozostałe informacje | Certyfikaty:
|