Producenci
ASRock Płyta główna Z890 LIGHTNING WIFI ATX
Opis
PHANTOM GAMING Z890 Lightning WiFi
Seria Lightning jest symbolem zarówno szybkości, jak i mocy. Projekt wykorzystuje elementy liniowe i kątowe, przywołujące na myśl obraz błyskawicy spektakl surowej energii i zapierającej dech w piersiach szybkości.
- Obsługuje procesory Intel Core Ultra (seria 2) (LGA1851)
- 18+1+1+1+1 faza zasilania, 80 A SPS dla VCore+GT+SA
- 4 x DDR5 DIMM
- Obsługuje Dual Channel, do 9066+ (OC)
- 1 PCIe 5.0 x16, 1 PCIe 4.0 x16, 1 PCIe 4.0 x4
- Opcje wyjścia graficznego: 1 HDMI
- 2 Thunderbolt 4 Type-C
- Kodek audio Realtek ALC1220 7.1 CH HD
- Nahimic Audio
- 4 SATA3
- 1 Blazing M.2 (PCIe Gen5 x4)
- 2 Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4)
- 1 Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4 i SATA3)
- 2 Thunderbolt 4 Type-C (tył)
- 1 USB 3.2 Gen2x2 Type-C (przód)
- 2 USB 3.2 Gen2 Type-A (tył)
- 8 USB 3.2 Gen1 (4 z tyłu, 4 z przodu)
- 6 USB 2.0 (2 z tyłu, 4 z przodu)
- Zabójcza sieć LAN 2.5G
- Intel 802.11be Wi-Fi 7 + Bluetooth
- Obsługuje BIOS Flashback, Memory OC Shield, kondensatory 20K o pojemności 1000uF
Dane techniczne
| Model | Z890 LIGHTNING WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9066 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU: |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | LAN
Wireless LAN
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Diody zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Złącze przewodu termistora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Bios | 256Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|
| Pozostałe informacje | Certyfikaty
|