Producenci
ASRock Płyta główna Z890 TAICHI AQUA ATX
Opis
Z890 Taichi AQUA wyznacza nowy standard branżowy dzięki pionierskiej hybrydowej konstrukcji chłodzenia, wyposażonej w pierwszy w historii odłączany VRM i blok wodny M.2. Ponadto innowacyjna konfiguracja All USB Type-C On Rear IO oznacza skok naprzód w zakresie łączności. Naszą misją jest przewodzić przyszłości i ustanowić nowy punkt odniesienia dla płyt głównych najwyższej klasy.
Dane techniczne
| Model | Z890 TAICHI AQUA |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 5.0 x16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU: |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10Gbit/s 10GBase-T |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | LAN
Wireless LAN
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 8 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 2 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Debug card |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Diody zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Złącze przewodu termistora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Bios | 256Mb AMI UEFI Legal BIOS with GUI support |
| Format płyty | E-ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 27.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Software
UEFI
|
| Pozostałe informacje | Certyfikaty
|