Producenci
AXIS Kamera Q1615-LE MK III Outdoor
Opis
AXIS Q1615-LE Mk III Network Camera
- Potężna sztuczna inteligencja z głębokim uczeniem
- Szczegółowa klasyfikacja obiektów
- Obsługa aplikacji SI innych firm
- Przetwarzanie oparte na krawędzi systemu zapewniające skalowalność
- Funkcje kamer Premium Axis Q-line
AXIS Q1615-LE Mk III łączy wyjątkową wydajność obrazowania i rejestracji wideo z doskonałymi parametrami sprzętowymi i opcjami przetwarzania, zapewniając idealną platformę do analiz opartych na sztucznej inteligencji (SI) z głębokim uczeniem.
Dopracowana klasyfikacja obiektów
Ta kamera kompaktowa z funkcjami linii Q-line i wyjątkową jakością rejestrowanych obrazów wideo zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia niezwykle szczegółową klasyfikację obiektów. W kamerze wstępnie zainstalowano aplikację AXIS Object Analytics, a podwójny chipset umożliwia korzystanie z potężnej sztucznej inteligencji z głębokim uczeniem. Dzięki temu AXIS Object Analytics może rozróżniać rowery, samochody, autobusy, ciężarówki i tak dalej. Można wybrać, które pojazdy powinny być wykrywane i kiedy zostaną wyzwolone alarmy, a powiadomienia będą wysyłane do personelu ochrony. Oparcie powiadomień na rozpoznawaniu różnic między pojazdami skutkuje mniejszą liczbą fałszywych alarmów. Dzięki temu dozorcy będą tracić mniej czasu na niepotrzebne reagowanie i będą w stanie obsłużyć więcej kamer.
Kamera zewnętrzna z wbudowanymi funkcjami przetwarzania
Podwójny chipset umożliwia uruchamianie analiz w kamerze AXIS Q1615-LE Mk III (na krawędzi systemu), więc do przetwarzania potrzeba mniejszej liczby serwerów. Skutkuje to szybszym i bardziej skalowalnym systemem oraz ułatwia złożone i zaawansowane analizy. Inne korzyści obejmują przetwarzanie w czasie rzeczywistym oraz niższe koszty i mniejszą złożoność. Kamera ma mniejsze zapotrzebowanie na zasoby pamięci masowej i przepustowość; nie trzeba też obawiać się o prywatność, ponieważ przez sieć przesyłane są tylko wybrane obrazy wideo.
Ta kamera przeznaczona do montażu na zewnątrz ma stopień ochrony IP66, IP67 i NEMA 4X w zakresie ochrony przed lodem, wodą, korozją i pyłem. Kamera ma funkcję OptimizedIR o zasięgu oświetlenia w podczerwieni do 60 m, dzięki czemu można uzyskać ostry i wyraźny materiał filmowy w całkowitej ciemności bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia.
Niekończące się możliwości dzięki sztucznej inteligencji
Podwójny chipset, który łączy w sobie zastrzeżony procesor Axis ARTPEC z jednostką przetwarzania głębokiego uczenia (DLPU), to sekret wyjątkowych możliwości klasyfikacji obiektów opartej na sztucznej inteligencji oferowanej przez AXIS Q1615-LE Mk III. Ten zaawansowany sprzęt, w połączeniu z otwartą platformą Axis, daje wyjątkową możliwość korzystania z dostosowanych do potrzeb aplikacji innych firm, opartych na sztucznej inteligencji oraz klasyfikacji ludzi i obiektów. Automatyczna detekcja incydentów oparta na krawędzi systemu, zliczanie oraz detekcja anomalii to tylko niektóre z dostępnych możliwości. A wszystko to dostępne jest z poziomu kamery - nie trzeba kupować dodatkowego wyposażenia.
Technologia Lightfinder
Kolorowe obrazy nawet w słabym oświetleniu.
Wide Dynamic Range - WDR
Maksymalna użyteczność na potrzeby postępowania wyjaśniającego w przypadku scen zarówno z bardzo jasnymi, jak i bardzo ciemnymi obszarami.
Technologia OptimizedIR
Zaawansowane i wydajne rozwiązania IR zintegrowane z kamerami.
Dane techniczne
| Typ kamery | Kompaktowa |
| Rozdzielczość | Full HD 1080p |
| Liczba klatek na sekundę | 120 |
| Matryca | 1/2,8" progresywne skanowanie RGB CMOS |
| Obiektyw |
|
| Tryb nocny | Tak |
| Minimalne oświetlenie | 0 lx |
| Bezpieczeństwo |
|
| Protokoły sieciowe |
|
| Funkcje specjalne |
|
| Czytnik kart pamięci | Tak |
| Standard pamięci SD / CF | SDHC |
| Standard pamięci SD / CF | SD |
| Standard pamięci SD / CF | SDXC |
| Komunikacja bezprzewodowa | Nie |
| Złącza | 2 x 3,5 mm minijack |
| Złącza | RJ-45 |
| Złącza | RS-485 |
| Klasa szczelności | IP67 |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Zasilanie | Zasilanie przez Ethernet IEEE 802.3at Typ 2 Class 4, max. 25.5 W, typowo 13.7 W |
| Kolor | Biały |
| Wymiary | 201 x 179 x 494 mm |
| Waga | 6965 g |
| Video |