Producenci
AXIS Kamera sieciowa Q1798-LE
Opis
Kamera sieciowa AXIS Q1798-LE
4K bez kompromisów
Główne cechy:
- Rozdzielczości 4K / 10 MP
- Wyjątkowo światłoczuły przetwornik obrazu 4/3"
- Obiektyw Canon 1248 mm
- Lightfinder 2.0
- Zipstream z obsługą kodowania H.264/H.265
AXIS Q1798-LE to rozdzielczość 4K oraz niezwykle wysoka światłoczułość, które umożliwiają dozór na dużych obszarach. Funkcja Lightfinder 2.0 pozwala na rejestrację wysokiej jakości obrazów na potrzeby postępowania wyjaśniającego nawet w scenach o słabym oświetleniu. Ponadto funkcja Axis Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 znacząco obniża wymagania w zakresie przepustowości i pamięci masowej.
Najlepsza z najlepszych
AXIS Q1798-LE ma wydajny, wysoce światłoczuły przetwornik obrazu 4/3" o rozdzielczości 10 MP przy szybkości do 20 klatek na sekundę i rozdzielczość 4K przy szybkości do 30 klatek na sekundę. Można dzięki temu otrzymać doskonałe obrazy na potrzeby postepowania wyjaśniającego o wysokiej gęstości pikseli, które idealnie nadają się do przetwarzania przez funkcje analizy lub oprogramowanie do rozpoznawania twarzy innych firm. Kamera ma obiektyw Canon o długości ogniskowej 1248 mm, zapewniając doskonałe widoki szerokokątne z poziomym polem widzenia 90°, a także 4-krotny zoom i elektroniczną stabilizację obrazu (EIS) zapewniającą płynny obraz mimo drgań. AXIS Q1798-LE to kamera idealnie nadająca się do dozoru na rozległych, otwartych przestrzeniach, na przykład na lotniskach, w portach i na stadionach.
Ogromne oszczędności przestrzeni dyskowej i przepustowości
Dzięki Lightfinder 2.0 AXIS Q1798-LE rejestruje obrazy o bardziej realistycznych i nasyconych kolorach oraz ostrzejsze obrazy poruszających się obiektów. Nawet najciemniejsze obszary sceny są jaśniejsze i bardziej kolorowe. Dzięki funkcji Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 wymagania w zakresie przepustowości i zasobów pamięci masowej są niższe niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet w nocy, gdy obraz ma wysoki poziom szumu, ta jedyna w swoim rodzaju kamera 4K wymaga jedynie takiej samej przepustowości i zasobów pamięci, jak zwykłe kamery 1080p. Innymi słowy, AXIS Q1798-LE zapewnia obrazy w wysokiej rozdzielczości, ma niewielkie wymagania w zakresie przepustowości i umożliwia niespotykane oszczędności.
Zawsze i wszędzie
Kamera ma stopień ochrony IP66, IP67 i IK10 i może pracować w temperaturach od -40°C do 60°C (od -40°F do 140°F). Dzięki podpisanemu oprogramowaniu sprzętowemu i bezpiecznemu uruchamianiu można mieć pewność, że zainstalowano tylko autoryzowane i bezpieczne oprogramowanie sprzętowe. Nie ma również potrzeby montowania dodatkowego oświetlenia: AXIS OptimizedIR umożliwia detekcję w ciemnych scenach na odległość nawet do 50 m (164 stóp) lub więcej. AXIS Q1798-LE obsługuje sceny wideo z dźwiękiem oraz profile scen, wykrywanie wstrząsów, format korytarzowy z automatycznym obracaniem obrazu i korekcją dystorsji beczkowatej, zapewniając zawsze jak najlepszą jakość obrazu.
Kamera na również porty I/O do podłączania urządzeń zewnętrznych i nadzorowane wejścia służące do powiadamiania o zerwaniu połączenia. W razie przerwy w zasilaniu nadmiarowe zasilanie DC i PoE pomagają zapewnić niezawodne źródło zasilania, by zabezpieczyć system.
Dane techniczne
| Typ kamery | Stałopozycyjna typu bullet |
| Rozdzielczość | 4K Ultra HD (3840 x 2160) |
| Liczba klatek na sekundę | 30 |
| Matryca | RGB CMOS 4/3" |
| Obiektyw | 12-48 mm, F1.7-4.0 |
| Kąt widzenia pionowy | 49 ° |
| Kąt widzenia poziomy | 90 ° |
| Mikrofon | Tak |
| Wbudowane głośniki | Nie |
| Transmisja dwukierunkowa | Nie |
| Tryb nocny | Tak |
| Minimalne oświetlenie | 0 lx |
| Bezpieczeństwo |
|
| Standardy | IPv6 |
| Standardy | IPv4 |
| Pamięć wewnętrzna | 512 MB |
| Czytnik kart pamięci | Tak |
| Standard pamięci SD / CF | SDXC |
| Standard pamięci SD / CF | SD |
| Standard pamięci SD / CF | SDHC |
| Komunikacja bezprzewodowa | Nie |
| Złącza | 3,5 mm minijack |
| Złącza | RJ-45 |
| Klasa szczelności | IP66 |
| Klasa szczelności | IP67 |
| Zasilanie |
|
| Akcesoria w zestawie |
|
| Kolor | Czarny |
| Kolor | Biały |
| Wymiary | 147 x 147 x 360 mm |
| Waga | 2.55 kg |