Producenci
Asus Płyta główna PRIME B550-PLUS AM4 4DD R4 HDMI/DP M.2 ATX
Opis
Seria ASUS Prime została zaprojektowana, aby uwolnić pełny potencjał platformy AMD Ryzen 3. generacji. Oferując solidną konstrukcję zasilania, kompleksowe rozwiązania chłodzące i inteligentne opcje dostrajania, płyty główne z serii Prime B550 zapewniają użytkownikom i twórcom komputerów osobistych szereg opcji dostspwana wydajności za pomocą intuicyjnego oprogramowania i funkcji oprogramowania układowego.
Dostosuj do swoich potrzeb
Kompleksowe sterowanie stanowi podstawę serii ASUS Prime. Płyta główna Prime B550 zawiera elastyczne narzędzia do dostrojenia każdego aspektu systemu, umożliwiając dostosowanie ustawień wydajności, aby idealnie pasowały do sposobu pracy, maksymalizując wydajność.
Buduj na solidnym fundamencie
Płyta główna Prime B550 zapewnia wszystkie podstawy zwiększania codziennej wydajności, dzięki czemu Twój system będzie gotowy do działania dzięki stabilnej mocy, intuicyjnemu chłodzeniu i elastycznym opcjom transferu.
Małe rzeczy robią dużą różnicę
Seria Prime B550 dodaje dopracowane detale, które poprawiają każde wrażenia, od ekskluzywnych kodeków, które zapewniają nieskazitelną jakość dźwięku, po intuicyjne sterowanie oświetleniem RGB, które pozwala dostosować system do indywidualnego wyglądu.
Dane techniczne
| Model | PRIME B550-Plus |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3300 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Total supports 2 x M.2 slots and 6 x SATA 6Gb/s ports
AMD B550 Chipset :
|
| Grafika | Supports AMD 2-Way CrossFireX Technology |
| Karta dźwiękowa | Realtek ALC887 7.1-Channel High Definition Audio CODEC |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |