Producenci
Asus Płyta główna PRIME B760-PLUS D4 s1700 4DDR4 ATX
Opis
ASUS Prime B760-PLUS D4, płyta główna Intel B760 LGA 1700 ATX z PCIe 5.0, trzema gniazdami PCIe 4.0 M.2, DDR4, Realtek 2.5Gb Ethernet, DisplayPort, VGA, HDMI, SATA 6 Gbps, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, przednim USB 3.2 Gen 1 Type-C, obsługą Thunderbolt (USB4), Aura Sync
- Gotowy na zaawansowany komputer AI: Zaprojektowany z myślą o przyszłości obliczeń AI, z mocą i łącznością potrzebną do wymagających aplikacji AI
- Gniazdo Intel LGA 1700: Gotowy na procesory Intel 14., 13. i 12. generacji
- Ultraszybka łączność: PCIe 5.0, trzy gniazda PCIe 4.0 M.2, Realtek 2.5Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, przednim USB 3.2 Gen 1 Obsługa nagłówków Type-C i Thunderbolt (USB4)
- Kompleksowe chłodzenie: radiatory VRM, radiator M.2, radiator PCH, hybrydowe nagłówki wentylatorów i Fan Xpert 2+
- ASUS OptiMem: staranne prowadzenie ścieżek i przelotek w celu zachowania integralności sygnału dla lepszej stabilności pamięci
- Oświetlenie Aura Sync RGB: wbudowane adresowalne nagłówki Gen 2 i nagłówek Aura RGB dla pasków LED RGB, łatwo synchronizowane ze sprzętem obsługującym Aura Sync
Dane techniczne
| Model | PRIME B760-PLUS D4 |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5066 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Total supports 3 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports* |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*
Funkcje audio
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Ethernet |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 3 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x D-Sub |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Pionowe gniazdo M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Funkcje specjalne | ASUS 5X PROTECTION III
ASUS Q-Design
Rozwiązanie termiczne ASUS
ASUS EZ DIY
Aura Sync
|
| Bios | 128 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | ASUS Exclusive Software
UEFI BIOS
|