Producenci
Asus Płyta główna PRIME B860M-K s1851 XDDR5 USBC mATX
Opis
Płyta główna Asus PRIME B860M-K to model, który wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością wykonania, ale także imponującymi parametrami. Dzięki zastosowaniu gniazda LGA1851 oraz obsłudze pamięci DDR5, zapewnia niezwykle szybką i stabilną pracę systemu. Chipset Intel B860 gwarantuje kompatybilność z najnowszymi technologiami oraz płynne działanie nawet podczas najbardziej wymagających zadań.
Jedną z kluczowych zalet tej płyty jest możliwość rozbudowy - dwie karty PCIe 4.0 x 1 oraz jedno gniazdo PCIe 4.0 x 16 pozwalają na podłączenie różnorodnych kart rozszerzeń, co sprawia, że komputer zyskuje dodatkowe funkcjonalności. Dodatkowo, obsługa RAID zapewnia bezpieczeństwo danych oraz szybki dostęp do nich.
Asus PRIME B860M-K to także gwarancja wydajności i stabilności. Dzięki częstotliwości szyny pamięci wynoszącej aż do 8800 MHz oraz możliwości zainstalowania do 128 GB pamięci RAM, użytkownik może cieszyć się płynną pracą systemu nawet podczas najbardziej wymagających zastosowań. Dodatkowo, 2 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s pozwalają na podłączenie różnorodnych urządzeń pamięci masowej, co sprawia, że przechowywanie danych staje się łatwiejsze i bardziej efektywne.
Dane techniczne
| Model | PRIME B860M-K |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Bez procesora |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B860 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Łącznie obsługuje 2 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s* Procesory Intel Core Ultra (seria 2)*
Chipset Intel B860
* Technologia Intel Rapid Storage obsługuje SATA RAID 0/1/5/10. |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*:
Funkcje audio:
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 1 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Funkcje specjalne | ASUS 5X PROTECTION III
ASUS Q-Design
ASUS Thermal Solution
ASUS EZ DIY
Aura Sync
|
| Bios | 256(128+128) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 22.2 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | WOL by PME, PXE |