Producenci
Asus Płyta główna PRIME H810M-A-CSM
Opis
Płyta główna Asus PRIME H810M-A-CSM to model o wymiarach 24.4 x 22.2 cm, zaprojektowany z myślą o nowoczesnych potrzebach użytkowników. Wyposażony w gniazdo procesora LGA1851, obsługuje procesory Intel Core Ultra, co gwarantuje niezrównaną moc obliczeniową. Dzięki chipsetowi Intel H810 oraz zgodności z pamięciami DDR5 o częstotliwości szyny do 6400 MHz, zapewnia stabilną i szybką pracę systemu.
Jedną z kluczowych zalet tej płyty głównej jest jej wszechstronność. Posiada 1 gniazdo PCIe 4.0 x 1 oraz 1 gniazdo PCIe 4.0 x 16, co umożliwia rozbudowę sprzętu o dodatkowe karty rozszerzeń. Dodatkowo, obsługuje do 128 GB pamięci RAM, co pozwala na płynne działanie nawet najbardziej wymagających aplikacji i gier.
Asus PRIME H810M-A-CSM to także gwarancja niezawodności i trwałości. Zintegrowane 2 gniazda M.2 oraz 4 porty SATA 6 Gb/s pozwalają na podłączenie różnorodnych urządzeń pamięci masowej, zapewniając wystarczającą przestrzeń na dane i pliki.
Dane techniczne
| Model | PRIME H810M-A-CSM |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel H810 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Łącznie obsługuje 2 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*:
Funkcje audio:
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Ethernet:
*W przypadku Intel I219V LAN, Wake-on-LAN nie jest obsługiwany w S5 po przejściu systemu z G3. Komunikacja bezprzewodowa: Tylko gniazdo V-M.2 (Key E, CNVi i PCIe) |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 5 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 3 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Pionowe gniazdo M.2 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Funkcje specjalne | ASUS 5X PROTECTION III
ASUS Q-Design
ASUS Thermal Solution
Aura Sync
|
| Bios | 256 (128+128) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 22.2 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | WOL by PME, PXE |