Producenci
Asus Płyta główna PRIME X870-P WIFI AM5 4 DDR5 HDMI/USB-C
Opis
Prime X870-P WIFI
Płyty główne z serii ASUS Prime zostały zaprojektowane przez ekspertów, aby uwolnić pełen potencjał procesorów AMD Ryzen serii 9000. Płyta główna PRIME X870-P WIFI, wyposażona w solidną konstrukcję zasilania, kompleksowe rozwiązania chłodzenia i inteligentne opcje dostrajania, zapewnia użytkownikom i majsterkowiczom szereg optymalizacji wydajności za pomocą intuicyjnego oprogramowania i funkcji oprogramowania układowego. Została zaprojektowana tak, aby była gotowa na komputery Advanced AI, oferując moc i łączność potrzebną do wymagających aplikacji AI.
Solidna konstrukcja
Stabilne zasilanie ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji wydajności procesorów AMD. Płyta PRIME X870-P WIFI została zaprojektowana tak, aby spełniać potrzeby procesorów o dużej liczbie rdzeni. Posiada 14 (80 A) + 2 (80 A) + 1 (80 A) stopni mocy, które integrują tranzystory MOSFET i sterowniki high-side i low-side w pakietach o mocy znamionowej do 80 amperów każdy. Taka konfiguracja zapewnia optymalne dostarczanie mocy, wydajność, stabilność i wydajność zarówno dla obecnych, jak i przyszłych procesorów AMD.
Chłodzenie
Płyta główna PRIME X870-P WIFI została zaprojektowana z wieloma wbudowanymi radiatorami i szeregiem hybrydowych gniazd wentylatorów, aby zapewnić, że Twój sprzęt pozostanie chłodny i stabilny nawet przy intensywnych obciążeniach.
Dane techniczne
| Model | PRIME X870-P WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870 Chipset |
| Rodzaj pamięci | SODIMM DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 2 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*
Audio Features
* A chassis with an HD audio module in the front panel is required to support 7.1 Surround Sound audio output. |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 4 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x 6,3 mm jack |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|