Producenci
Asus Płyta główna PRIME Z790-P s1700 4DDR5 HDMI/DP ATX
Opis
- Gniazdo Intel LGA 1700: Gotowe na procesory Intel 12. i 13. generacji
- Łączność nowej generacji: pamięć DDR5, PCIe 5.0, Realtek 2,5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen2x2 Type-C, panel przedni USB 3.2 Gen 2 Type-C, obsługa Thunderbolt header (USB4), 3 złącza PCIe 4.0 M .2
- Wyjątkowa technologia pamięci: ASUS Enhanced Memory Profile II i ASUS OptiMem II
- Kompleksowe chłodzenie: duże radiatory VRM, elastyczny radiator M.2, radiator PCH, hybrydowe gniazda wentylatorów i Fan Xpert 4 z AI Cooling II
Dane techniczne
| Model | PRIME Z790-P |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Łącznie obsługuje 3 x gniazda M. 2 i 4 x porty SATA 6Gb/s* 13 i 12 generacji procesory Intel
Chipset Intel Z790
* Technologia Intel Rapid Storage obsługuje PCIe RAID 0/1. 5. 10 i SATA RAID 0/1. 5. 10. |
| Grafika |
**Obsługa maks. 4K@60Hz zgodnie z DisplayPort 1. 4. ***Obsługa 4K@60Hz zgodnie z definicją w HDMI 2. 1. |
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Moduł Wi-Fi jest sprzedawany oddzielnie |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Bios | 192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 23.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |