Producenci
Asus Płyta główna PRIME Z890M-PLUS WIFI S 1851 4DDR5 TB4/DP mATX /90MB1J80-M0EAY0
Opis
Prime Z890M-PLUS WIFI
Płyty główne z serii ASUS PRIME zostały zaprojektowane przez ekspertów, aby uwolnić pełen potencjał najnowszych procesorów Intel Core Ultra (seria 2). Płyta główna PRIME Z890M-PLUS WIFI, charakteryzująca się solidną konstrukcją zasilania, kompleksowymi rozwiązaniami chłodzenia i inteligentnymi opcjami dostrajania, zapewnia użytkownikom i majsterkowiczom PC DIY szereg optymalizacji wydajności za pomocą intuicyjnych funkcji oprogramowania i oprogramowania układowego. Została zaprojektowana tak, aby była gotowa na komputery Advanced AI, oferując moc i łączność potrzebną do wymagających aplikacji AI.
Dane techniczne
| Model | PRIME Z890M-PLUS WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Procesory Intel Core Ultra * |
| Grafika |
*Specyfikacja grafiki może się różnić w zależności od typu procesora. Aby uzyskać aktualizacje, zapoznaj się z witryną www.intel.com. |
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*
Funkcje audio
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Bezprzewodowe i Bluetooth
*Funkcje Wi-Fi mogą się różnić w zależności od systemu operacyjnego |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Funkcje specjalne | ASUS 5X PROTECTION III |
| Bios | 256 (128+128) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|