Producenci
Asus Płyta główna PROART X870E-CREATOR WI FI AM5 4DDR5 HDMI/USB-C
Opis
ProArt logo X870E-CREATOR WIFI
Płyta główna ProArt X870E-Creator WiFi daje twórcom na każdym poziomie maksymalizację wydajności najnowszych procesorów AMD Ryzen serii 9000, 8000 i 7000 z 16+2+2 zespołami mocy, gniazdami DDR5, PCIe 5.0 i błyskawiczną łącznością, w tym podwójnym USB4, 10G i 2.5G Ethernet oraz WiFi 7.
Ta płyta główna ucieleśnia profesjonalną, elegancką i precyzyjną wizję dla twórców treści wszelkiego rodzaju, ze stylem podniesionym przez ton w ton warstwy czerni z metalicznymi złotymi akcentami. Przezroczysta osłona I/O zapewnia użytkownikom stylowy wgląd w najwyższej jakości złącza wewnątrz.
Dane techniczne
| Model | PROART X870E-CREATOR WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870E |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 5.0 x16 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Total supports 4 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports* |
| Grafika |
* Graphics specifications may vary between CPU types. Please refer to AMD CPU specifications. |
| Karta dźwiękowa | Realtek S1220A 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*
Funkcje audio
* Ze względu na ograniczenia szerokości pasma HDA, |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Bezprzewodowe i Bluetooth
*Funkcje Wi-Fi mogą się różnić w zależności od systemu operacyjnego |
| Porty USB na tylnym panelu | 11 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 2 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 11 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 7 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1x Zworka CPU/DRAM overvoltage |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | ASUS Exclusive Software |