Producenci
Asus Płyta główna Prime B550M-A WIFI II AM4 4DDR4 HDMI M.2 mATX
Opis
Płyta główna AMD B550 (Ryzen AM4) w formacie micro ATX z dwoma gniazdami M.2, PCIe 4.0, Wi-Fi 6, 1 Gb Ethernet, HDMI, DVI-D, D-Sub, SATA 6 Gb/s, USB 3.2 Gen 2 Type-A i Obsługa oświetlenia Aura Sync RGB
- Gniazdo AMD AM4: gotowe na procesory do komputerów stacjonarnych Ryzen serii 5000/5000 G-Series/4000 G-Series/3000 Series
- Kompleksowe chłodzenie: radiator VRM, radiator PCH, hybrydowe złącza wentylatorów i narzędzie Fan Xpert 2+
- Ultraszybka łączność: dwa gniazda M.2, PCIe 4.0, Wi-Fi 6, 1 Gb Ethernet, obsługa USB 3.2 Gen 2 Type-A
- Oświetlenie Aura Sync RGB: Wbudowane adresowalne nagłówki Gen 2 i nagłówki RGB dla pasków LED RGB, łatwo synchronizowane ze sprzętem obsługującym Aura Sync
Dane techniczne
| Model | Prime B550M-A |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4333 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Obsługuje 2 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s
Chipset AMD B550
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Kodek audio wysokiej rozdzielczości Realtek 7.1 surround
Funkcje audio:
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x D-Sub |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DVI-D |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Funkcje specjalne | Asus 5X PROTECTION III
Asus Q-Design
Asus Thermal Solution
Aura Sync
|
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie | Kable:
Inne:
Nośnik instalacyjny:
Dokumentacja:
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |