Producenci
Asus Płyta główna ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO s1700 4DDR5 ATX
Opis
ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO
ROG Maximus Z790 Dark Hero może pochwalić się solidnym chłodzeniem, Wi-Fi 7 i dużym gniazdem PCIe 5.0 zapewniającymi niezrównaną wydajność, a także oferuje pełną kompatybilność z procesorami Intel Core 14. generacji. Tymczasem jego dyskretną konstrukcję podkreśla nowe oświetlenie Polymo, które oświetla osłonę we/wy za pomocą mikrostrukturalnego układu dwuwarstwowego RGB i dodaje spersonalizowanego akcentu stylu do Twojej konfiguracji do gier.
ROG OVERCLOCKING TECHNOLOGIES
Pobudź psychikę i włącz w siebie podkręcanie Dark Hero dzięki wbudowanej inteligencji do skanowania, przewidywania i dostosowywania parametrów wydajności procesora oraz narzędziom do kontrolowania i śledzenia najważniejszych parametrów systemu.
AI OVERCLOCKING
Strojenie jest teraz szybsze i mądrzejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Funkcja ASUS AI Overclocking profiluje procesor i chłodzenie, aby przewidzieć optymalną konfigurację i wypchnąć system do granic jego możliwości. Przewidywane wartości można zastosować automatycznie lub wykorzystać jako punkt wyjścia do dalszych eksperymentów.
CZUJNIK RÓŻNICOWY
Konwencjonalne płyty główne korzystają z czujnika single-ended, pobieranego z miejsca, które nie jest idealne, co prowadzi do dużej rozbieżności pomiędzy rzeczywistym napięciem dostarczanym do procesora a wartością zgłaszaną do oprogramowania. ROG Maximus Z790 Dark Hero jest wyposażony w obwód wykrywający różnicę i delikatny układ scalony, które upraszczają przetaktowywanie i dostrajanie, umożliwiając dokładniejsze śledzenie napięć.
Dane techniczne
| Model | ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 5.0 x16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Dźwięk przestrzenny KODEK audio wysokiej rozdzielczości ALC4082* |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 9 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 5 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1x Zworka CPU/DRAM overvoltage |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Flex Key pin |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Ekskluzywne oprogramowanie ROG |