Producenci
Asus Płyta główna ROG MAXIMUS Z890 APEX s1851 4DDR5 TB4 ATX/90MB1IP0-M0EAY0
Opis
ROG Maximus Z890 APEX
Płyta główna ROG Maximus Z890 Apex w pełni obsługuje procesory Intel Core Ultra (seria 2). Płyta główna jest precyzyjnie zaprojektowana, by zapewnić maksymalne możliwości podkręcania, kontynuując dziedzictwo tej serii w tym modelu nowej generacji. Dzięki wyjątkowej mocy i układowi z dwoma gniazdami pamięci DDR5 entuzjaści podkręcania mogą osiągnąć, a nawet przekroczyć swoje cele w zakresie rekordowych osiągów wydajności procesora i pamięci operacyjnej. Dla użytkowników preferujących jaśniejsze kolory dostępna jest płyta główna ROG Maximus Z890 Apex, która wyróżnia się powierzchnią wykończoną w odcieniach szarości, z polerowanymi metalicznymi akcentami, eleganckimi konturami i paletą barw z dominującym kolorem srebrnym.
Dane techniczne
| Model | ROG MAXIMUS Z890 APEX |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 96 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 5.0 x16 |
| Gniazda rozszerzeń | 5 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Nie |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Support Intel Core Ultra Processors(series 2) * |
| Grafika | 2 x porty Intel Thunderbolt 4 (USB Type-C) obsługują wyjścia wideo DisplayPort i Thunderbolt** |
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080*
Funkcje audio
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Bezprzewodowe i Bluetooth
*Funkcje Wi-Fi mogą się różnić w zależności od systemu operacyjnego |
| Porty USB na tylnym panelu | 11 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 9 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przełącznik OC PCIe |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk ReTry |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Flex Key pin |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka LN2 Mode |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Funkcje specjalne | Extreme OC Kit |
| Bios | 2 x 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | ROG Exclusive Software |