Producenci
Asus Płyta główna ROG MAXIMUS Z890 HERO s1851 4DDR5 TB4 ATX/90MB1ID0-M0EAY0
Opis
ROG Maximus Z890 HERO
Płyta główna ROG Maximus Z890 Hero wyzwala pełną moc procesorów Intel Core Ultra (seria 2) za pośrednictwem ekskluzywnych technologii AI PC, solidnego układu zasilania, zoptymalizowanych rozwiązań chłodzenia, szerokiej obsługi połączeń PCIe 5.0, gniazd pamięci DDR5 oraz łączności Wi-Fi 7. Ponadto kanciaste elementy wzornictwa i akcenty świetlne Polymo II Lighting wokół logo ROG tworzą charakterystyczny wygląd, który przenosi design systemu na wyższy poziom.
Dane techniczne
| Model | ROG MAXIMUS Z890 HERO |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 6 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Gniazda rozszerzeń
Magazyn danych
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4082* |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Bezprzewodowy i Bluetooth
|
| Porty USB na tylnym panelu | 11 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 9 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 2 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Flex Key pin |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk ReTry |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x SlimSAS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Funkcje specjalne | Extreme OC Kit |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | WOL by PME |