Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX B850-F GAMING WIFI
Opis
ROG STRIX B850-F gaming wifi
ROG Strix B850-F Gaming WiFi został stworzony, aby dominować dzięki procesorom stacjonarnym AMD Ryzen serii 9000. Jego zaawansowana konstrukcja zasilania i rozwiązania AI zapewniają maksymalną wydajność. Ponadto, całkowite wsparcie 19 portów USB, w tym USB 20 Gb/s, a także WIFI 7 i 2,5 Gb/s Ethernet, zapewnia najnowocześniejszą łączność. Ta płyta główna zapewnia moc i prędkość niezbędne do elitarnego grania i wymagań zaawansowanych aplikacji AI PC.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX B850-F GAMING WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B850 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 5.0 x16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 2 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | AMD Ryzen 7000 & 9000 Series Desktop Processors |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080*
Funkcje audio
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Bezprzewodowe i Bluetooth
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1x Zworka CPU/DRAM overvoltage |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Funkcje specjalne | Extreme Engine Digi+
ASUS Q-Design
ASUS Thermal Solution
Aura Sync
|
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Oprogramowanie wyłącznie od ROG
Oprogramowanie wyłącznie od ASUS
UEFI BIOS
|
| Pozostałe informacje | Zarządzanie WOL przez PME, PXE |