Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX B850-I GAMING WIFI
Opis
ROG STRIX B850-I gaming wifi
ROG Strix B850-I Gaming WiFi integruje najnowocześniejszą technologię w eleganckim formacie mini-ITX. Posiada gniazda PCIe 5.0 do grafiki i pamięci masowej, dwukanałowe gniazda DDR5 i solidne zasilanie do gier najwyższej klasy i dużych obciążeń. Tymczasem zaawansowane rozwiązania chłodzące utrzymują szczytową wydajność, a WiFi 7 zapewnia ultraszybką łączność. Ta platforma zapewnia moc i łączność, których wymagają zaawansowane aplikacje AI PC.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX B850-I GAMING WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B850 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 96 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 2 |
| RAID | Nie |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | AMD Ryzen 7000 & 9000 Series Desktop Processors
AMD Ryzen 8000 Series Desktop Processors
|
| Grafika |
*** Obsługuje 4K@60Hz zgodnie ze specyfikacją HDMI 2.1. |
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080*
Funkcje audio
* Do obsługi wyjścia audio 7.1 Surround Sound wymagana jest obudowa z modułem audio HD na przednim panelu. |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Wireless & Bluetooth
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 5 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 1 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 7 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator obudowy Extra Flow |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1x Zworka CPU/DRAM overvoltage |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Funkcje specjalne | Extreme Engine Digi+
ASUS Thermal Solution
Aura Sync
|
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | mini ITX |
| Wymiary | 17 cm x 17 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Oprogramowanie wyłącznie od ROG
Oprogramowanie wyłącznie od ASUS
UEFI BIOS
|
| Pozostałe informacje | Zarządzanie WOL przez PME, PXE |