Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX B860-F GAMING WIFI s1851 4DDR5 ATX
Opis
ROG STRIX B860-F GAMING WIFI
ASUS AI ADVISOR
Wykorzystując technologię AI do rozumienia pytań w języku naturalnym lub opisów scenariuszy, ASUS AI Advisor umożliwia użytkownikom łatwe i bezproblemowe odkrywanie funkcjonalności i zaawansowanych funkcji płyt głównych ASUS.
AI NETWORKING II
AI Networking II łączy inteligentne technologie, aby nieustannie optymalizować wydajność sieci, zapewniać niezawodne i bezproblemowe połączenia oraz uwolnić pełną prędkość WiFi 7.
NPU BOOST
Zintegrowany NPU w procesorach Intel Core Ultra (seria 2) efektywnie przyspiesza przepływy pracy AI - a funkcja NPU Boost pozwala wycisnąć z niego jeszcze więcej. Ta funkcja BIOS-u przetaktowuje NPU za pomocą jednego kliknięcia, zwiększając wydajność nawet o 24%.
Zegar Asynchroniczny
Dla elastyczności na najwyższym poziomie częstotliwości, ROG Strix B860-F posiada wbudowany generator zegara, który izoluje podstawowy zegar CPU od pamięci, NPU, D2D i NGU. Maksymalizuj wydajność pamięci, NPU i innych komponentów, zachowując stabilność domen zegarowych CPU. Oddziel podstawowy zegar CPU od innych domen, aby umożliwić swobodne przetaktowanie.
DDR5 DOMINATION
Ulepszone trasowanie sygnału pozwala entuzjastom na przekroczenie progu 9 GT/s na Strix B860-F.
AEMP III
ASUS Enhanced Memory Profile III (AEMP III) to zaawansowana funkcja firmware'u, która umożliwia użytkownikom osiągnięcie niespotykanej wydajności pamięci przy użyciu nowoczesnych pamięci CUDIMM.
DIMM FIT
DIMM Fit to ekskluzywna funkcja BIOS od ASUS, która precyzyjnie analizuje poszczególne moduły pamięci, aby zoptymalizować wydajność i zidentyfikować potencjalne problemy.
WYPRZEDŹ KONKURENCJĘ
Płyty główne ROG Strix wyposażone są w technologię ASUS Aura, która umożliwia pełną kontrolę nad oświetleniem oraz szeroki wybór efektów dla wbudowanych diod RGB i akcesoriów innych firm. Efekty można łatwo synchronizować z kompatybilnymi kartami graficznymi ROG, monitorami, klawiaturami i myszami, tworząc spójny wygląd Twojego zestawu.
KOMPATYBILNOŚĆ Z CHŁODZENIEM
Chłodzenia AIO ASUS oferują solidną wydajność, wysokie możliwości przetaktowywania, śmiałą estetykę i funkcjonalność dostosowaną do płyt głównych B860, umożliwiając budowę wymarzonego komputera do gier.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX B860-F GAMING WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B860 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9066 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Obsługuje 4 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s Procesory Intel Core Ultra (seria 2)
Chipset Intel B860
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080
Funkcje audio:
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Ethernet:
Komunikacja bezprzewoodwa:
|
| Porty USB na tylnym panelu | 9 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 6 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Funkcje specjalne | Extreme Engine Digi+
ASUS Q-Design
ASUS Thermal Solution
ASUS EZ DIY
Aura Sync
|
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|