Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX B860-I GAMING WIFI s1851 4DDR5 TB ITX
Opis
Płyta główna ROG STRIX B860-I GAMING WIFI to model dedykowany dla wymagających użytkowników, którzy cenią sobie nie tylko wydajność, ale także niezawodność sprzętu. Dzięki zastosowaniu gniazda procesora LGA1851 oraz obsłudze procesorów Intel Core Ultra, zapewnia ona doskonałą płynność działania i szybkość reakcji.
Jedną z kluczowych cech tej płyty głównej jest obsługa pamięci DDR5 o imponującej częstotliwości szyny wynoszącej 9066 MHz. Dzięki temu możesz cieszyć się niezwykle szybkim dostępem do danych oraz płynnym działaniem nawet najbardziej wymagających aplikacji i gier.
ROG STRIX B860-I GAMING WIFI oferuje także możliwość rozbudowy dzięki jednemu gniazdu PCIe 5.0 x 16 oraz obsłudze 2 gniazd M.2 i 4 portów SATA 6 Gb/s. Dzięki temu bez problemu podłączysz dodatkowe urządzenia i dyski, zyskując dodatkową przestrzeń na swoje dane.
Co więcej, płyta główna Asus umożliwia konfigurację RAID, co pozwala na zwiększenie nie tylko wydajności, ale także bezpieczeństwa przechowywanych danych. Dzięki temu możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje pliki są odpowiednio zabezpieczone.
Wymiary płyty (17 x 17 cm) sprawiają, że idealnie sprawdzi się ona nawet w niewielkich obudowach, nie zajmując zbyt wiele miejsca, a jednocześnie zapewniając pełną funkcjonalność i wydajność.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX B860-I GAMING WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B860 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9066 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Łącznie obsługuje 2 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s* Procesory Intel Core Ultra (seria 2)
Chipset Intel B860
* Technologia Intel Rapid Storage obsługuje SATA RAID 0/1/5/10. |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek ALC1220P 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC*:
Funkcje audio:
* Ze względu na ograniczenia przepustowości HDA, dźwięk 32-bitowy/192 kHz nie jest obsługiwany w przypadku dźwięku przestrzennego 7.1. |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Ethernet:
Komunikacja bezprzewodowa:
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 5 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Funkcje specjalne | Extreme Engine Digi+
ASUS Thermal Solution
ASUS EZ DIY
Aura Sync
|
| Bios | 256Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | mini ITX |
| Wymiary | 17 x 17 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | WOL by PME, UEFI PXE |