Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX Z790-A GAMING WIFI II 4DDR5 HDMI ATX
Opis
ROG Strix Z790-A Gaming Wi-Fi II
Płyta ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II jest wyposażona w solidny układ VRM zwieńczony solidnym srebrnym radiatorem, który wygodnie przekazuje moc najnowszym procesorom Intel 14. generacji Core, podczas gdy PCIe 5.0, Wi-Fi 7 i szybki USB stanowią integralną część płyty głównej biegłość w różnych dyscyplinach.
Q-Antenna
Dzięki Q-Antenna podłączenie anteny WiFi do komputera jest teraz łatwe i szybkie. Zamiast powoli obracać dwa elementy mocujące, aż w końcu się zablokują, po prostu zatrzaskują się na swoim miejscu. Mniej kłopotów i bardziej spójna wydajność.
PCIE SLOT Q-RELEASE
Fizyczny przycisk odblokowuje zatrzask zabezpieczający pierwszego gniazda PCIe jednym naciśnięciem, co znacznie upraszcza proces odłączania karty PCIe od płyty głównej, gdy nadchodzi czas aktualizacji do nowego procesora graficznego lub innego kompatybilnego urządzenia.
M.2 Q-LATCH
Innowacyjny zatrzask Q-Latch ułatwia instalację i wyjmowanie dysku SSD z gniazda M.2. Konstrukcja wykorzystuje prosty mechanizm blokujący do zabezpieczenia napędu, eliminując potrzebę stosowania tradycyjnej śruby.
CLEAR CMOS & BIOS FlashBack
Przycisk Clear CMOS szybko resetuje ustawienia BIOS-u do domyślnych ustawień fabrycznych. Można go również użyć do ponownego uruchomienia komputera, jeśli wybrano nieprawidłowe ustawienia BIOS-u.
BIOS FlashBack to bezpieczny i prosty sposób na aktualizację BIOS-u. Po prostu upuść plik BIOS (UEFI) na pamięć USB sformatowaną w systemie FAT32, podłącz ją do portu USB BIOS FlashBack i naciśnij przycisk. Aktualizacje można przeprowadzić nawet bez konieczności instalowania pamięci lub procesora.
Q-LED
Wbudowane lampki rozwiązywania problemów Q-LED dają producentom komputerów szybki wskaźnik pozwalający potwierdzić, że kluczowe komponenty procesor, pamięć RAM, karta graficzna, urządzenia pamięci masowej działają normalnie podczas uruchamiania. Konstruktorzy mogą używać funkcji Q-LED do korygowania problemów z zasilaniem płyty głównej, a także może ostrzegać ich, gdy moduły pamięci nie zostały prawidłowo zainstalowane nawet przed próbą uruchomienia nowo zbudowanego komputera.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX Z790-A GAMING WIFI II |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 5.1 Dźwięk przestrzenny KODEK audio wysokiej rozdzielczości ALC4080* |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Funkcje specjalne | Ekstremalny silnik Digi+ |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Ekskluzywne oprogramowanie ROG |