Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI 4DDR5 HDMI ATX
Opis
Płyta główna ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI
Uderzaj dyskretnie z potężną i mocną płytą główną ROG Strix Z790-H. Grube czarne radiatory utrzymują temperaturę VRM pod kontrolą, dając procesorom Intel 14. generacji miejsce na większe podkręcanie. Cztery gniazda M.2 są podobnie wyposażone, a górne gniazdo jest wyposażone w combo, aby zapewnić dodatkowe chłodzenie. Obsługa PCIe 5.0 czeka na karty graficzne nowej generacji, a najnowocześniejsze WiFi 6E i USB 3.2 Gen 2x2 w pełni rozwijają łączność. Ta platforma zapewnia moc i łączność, których wymagają zaawansowane aplikacje komputerowe AI.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Łącznie obsługuje 4 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s
Chipset Intel Z790
Technologia Intel Rapid Storage obsługuje PCIe RAID 0/1/5/10, SATA RAID 0/1/5/10. |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC S1220A
Funkcje audio:
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 4 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 4 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Funkcje specjalne | Extreme Engine Digi+
ASUS Q-Design
ASUS Thermal Solution
ASUS EZ DIY
Aura Sync
|
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie | Kable
Dodatkowy zestaw chłodzący
Inne
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |