Producenci
Asus Płyta główna ROG STRIX Z890-E GAMING WIFI s1851 4DDR5 TB4 ATX/90MB1IM0-M0EAY0
Opis
ROG STRIX Z890-E gaming wifi
Oferując zaawansowany układ zasilania i funkcje oparte na sztucznej inteligencji, płyta główna ROG Strix Z890-E Gaming WiFi zapewnia wydajność na najwyższym poziomie. Model ten jest wyposażony w Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, gniazda superszybkiej pamięci DDR5 i siedem gniazd M.2, zapewniając doskonałe możliwości połączeń i najwyższą szybkość, dzięki czemu idealnie nadaje się do gamingu na elitarnym poziomie i zaawansowanych aplikacji AI PC.
Dane techniczne
| Model | ROG STRIX Z890-E GAMING WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 7 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Intel Core Ultra Processors(series 2)* |
| Grafika |
* Obsługuje maks. 8K@60Hz zgodnie ze specyfikacją DisplayPort 1.4. |
| Karta dźwiękowa | ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080*
Funkcje audio
* Port LINE OUT na tylnym panelu nie obsługuje dźwięku przestrzennego. Jeśli chcesz korzystać z dźwięku przestrzennego, podłącz urządzenie wyjściowe audio do gniazda audio na przednim panelu obudowy lub użyj urządzenia audio z interfejsem USB. |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Ethernet
Bezprzewodowe i Bluetooth
*Funkcje Wi-Fi mogą się różnić w zależności od systemu operacyjnego |
| Porty USB na tylnym panelu | 14 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 11 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 12 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 7 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1x Zworka CPU/DRAM overvoltage |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 7 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Flex Key pin |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Funkcje specjalne | Extreme Engine Digi+ |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | ROG Exclusive Software |