Producenci
Asus Płyta główna TUF GAMING B550-PLUS AM4 DDR4 HDMI/DP M.2 ATX
Opis
Płyty główne do gier TUF Gaming zaprojektowano tak, aby były łatwe w konfiguracji, tak jak chcesz, nawet dla początkujących konstruktorów. Ekosystem TUF Gaming Alliance ułatwia wybieranie zgodnych części, a oprogramowanie Armoury Crate zapewnia pełną kontrolę nad ustawieniami systemu za pomocą jednego pulpitu. Płyty główne TUF Gaming zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować swój wymarzony zestaw do gier.
TUF Gaming B550-Plus zapewnia kompletny, wysokowydajny pakiet do gier z długą listą funkcji poprawiających wrażenia, w tym ultraszybką sieć dla płynniejszej rozgrywki online, nieskazitelny dźwięk z sygnałami pozycyjnymi dla gier FPS oraz wbudowane oświetlenie RGB, które synchronizuje się z dołączonym akcesoria, które pomogą Ci stworzyć spersonalizowaną atmosferę gry.
EKSKLUZYWNIE 2.5 GIGABIT ETHERNET
Wbudowany interfejs Ethernet 2,5G przyspiesza połączenie LAN, zwiększając przepustowość nawet do 2,5X. Korzystając z istniejącego kabla LAN, możesz skorzystać z tej aktualizacji sieci, aby cieszyć się płynniejszą ,wolną od opóźnień grą.
Dane techniczne
| Model | TUF Gaming B550-Plus |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Total supports 2 x M.2 slots and 6 x SATA 6Gb/s ports
AMD B550 Chipset :
|
| Grafika | 1 x DisplayPort 1.4 ** |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |