Producenci
Asus Płyta główna TUF GAMING B550-PLUS WI FI II AM4 4DDR4 HDMI/DP M.2 ATX
Opis
Gamingowa płyta główna AMD B550 (Ryzen AM4) ATX z PCIe 4.0, podwójnym M.2, 10 stopniami zasilania DrMOS, Wi-Fi 6, 2,5 Gb Ethernet, HDMI, DisplayPort, SATA 6 Gb/s, USB 3.2 Gen 2 Type-A i Type- Obsługa C, nagłówka Thunderbolt 3 i oświetlenia Aura Sync RGB.
Dane techniczne
| Model | TUF GAMING B550-PLUS WIFI II |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | Bez procesora |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3333 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Raid 0, 1, 10 |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5cm x 24.4cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |