Producenci
Asus Płyta główna TUF GAMING B650-E WIFI AM5 4DDR5 ATX
Opis
TUF GAMING B650-E WIFI
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI wykorzystuje wszystkie niezbędne elementy najnowszego gniazda AM5 dla procesorów stacjonarnych AMD Ryzen i łączy je z funkcjami gotowymi do gry i sprawdzoną trwałością. Zaprojektowana z komponentów klasy wojskowej, ulepszonym rozwiązaniem zasilania i kompleksowym systemem chłodzenia, ta płyta główna przekracza oczekiwania dzięki solidnej i stabilnej wydajności podczas maratonów gier. Płyty główne TUF GAMING przechodzą również rygorystyczne testy wytrzymałościowe, aby upewnić się, że poradzą sobie w warunkach, w których inne mogą zawieść. Pod względem estetycznym ten model zawiera wytrzymałe, czarne i geometryczne elementy konstrukcyjne, aby odzwierciedlić niezawodność i stabilność, które definiują serię TUF GAMING. Ta platforma zapewnia moc i łączność, których wymagają zaawansowane aplikacje komputerowe AI.
Dane techniczne
| Model | TUF GAMING B650-E WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B650 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Total supports 3 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports |
| Grafika | 1 x DisplayPort* |
| Karta dźwiękowa | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC* |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy |
* Przepisy WiFi 6E 6 GHz mogą się różnić w zależności od kraju. |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 4 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk USB BIOS Flashback |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Bios | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |