Producenci
Asus Płyta główna TUF GAMING B760M-PLUS II s1700 4DDR5 HDMI mATX
Opis
TUF GAMING B760M-PLUS II wykorzystuje wszystkie istotne elementy najnowszych procesorów Intel i łączy je z funkcjami gotowymi do grania i sprawdzoną trwałością. Zaprojektowana z komponentów klasy wojskowej, ulepszonego zasilania i wszechstronnego systemu chłodzenia, ta płyta główna przekracza oczekiwania, oferując solidną wydajność w maratonach gier. Płyty główne TUF GAMING przechodzą również rygorystyczne testy wytrzymałościowe, aby mieć pewność, że poradzą sobie z warunkami, w których inne mogą zawieść. Ten model ma wytłoczoną tabliczkę znamionową i geometryczne elementy konstrukcyjne, które odzwierciedlają niezawodność i stabilność, które definiują serię TUF GAMING.
Dane techniczne
| Model | TUF Gaming B760M-Plus II |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Rodzina procesora | Intel Pentium |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
Technologia Intel Rapid Storage obsługuje SATA RAID 0/1/5/10. |
| Grafika | 1xDisplayPort
|
| Karta dźwiękowa | Kodek audio wysokiej rozdzielczości Realtek 7.1 surround
Funkcje audio
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 3 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.0 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Funkcje specjalne | Asus TUF Protection
ASUS Q-Design
ASUS Thermal Solution
ASUS EZ DIY
Aura Sync
|
| Bios | 128 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |