Producenci
Asus Płyta główna TUF GAMING Z790-Plus WIFI s1700 4DDR5 ATX
Opis
Gamingowa płyta główna Intel Z790 (LGA1700) formatu ATX, stopnie zasilania DrMOS w konfiguracji 16 + 1, PCIe 5.0, obsługa pamięci DDR5, cztery gniazda M.2, Wi-Fi 6E i Intel 2,5 Gb Ethernet, HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, złącze USB 3.2 Gen 2 Type-C do panelu przedniego, SATA 6 Gb/s, gniazdo Thunderbolt 4 i oświetlenie RGB z Aura Sync
- Podstawka Intel LGA 1700: gniazdo LGA1151 kompatybilne z procesorami Intel Core 13 generacji.
- Udoskonalony układ zasilania: stopnie zasilania DrMOS w konfiguracji 16+1, sześciowarstwowa płytka drukowana, gniazda ProCool, dławiki ze stopu metalu i wytrzymałe kondensatory dla stabilnego dostarczania zasilania
- Ekskluzywne technologie pamięci: ASUS Enhanced Memory Profile II i ASUS OptiMem II
- Łączność następnej generacji: PCIe 5.0, USB 3.2 Gen2x2 Type-C, złącze USB 3.2 Gen 2 Type-C do panelu przedniego, obsługa gniazda Thunderbolt 4
- Stworzona do rozgrywki internetowej: WiFi 6E, Intel Ethernet 2,5 Gb i TUF LANGuard
- Dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana SI: redukuje szumy z tła dla zapewnienia krystalicznie czystej komunikacji głosowej podczas rozgrywki i wideokonferencji
- AI Cooling II: możesz za jednym kliknięciem zapewnić sobie zrównoważoną temperaturę i poziom hałasu dowolnego systemu
- Zaawansowany układ chłodzenia: powiększone radiatory układów VRM i PCH, radiatory gniazd M.2, hybrydowe gniazda na wentylatory oraz oprogramowanie narzędziowe Fan Xpert 4 w Armoury Crate
- Efekty oświetlenia Aura Sync RGB: stylowe oświetlenie krawędzi, adresowalne gniazda na oświetlenie RGB i obsługa podłączania pasków świetlnych RGB
Dane techniczne
| Model | TUF Gaming Z790-Plus |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Łącznie obsługuje 4 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s*
Chipset Intela Z790
* Technologia Intel Rapid Storage obsługuje PCIe RAID 0/1/5/10, SATA RAID 0/1/5/10. |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek S1220A 7.1 Dźwięk przestrzenny High Definition Audio KODEK:
Funkcje audio:
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator opcjonalny procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Funkcje specjalne | Asus TUF Protection
ASUS Q-Design
Asus Thermal Solution
Asus EZ DIY
AURA Sync
|
| Bios | 192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI Bios |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie | Kable:
Inne:
Dokumentacja:
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie | Asus Exclusive Software
AI Suite 3
TUF GAMING CPU-Z
|