Producenci
Canon Aparat EOS RP RF24-105MM 3380C133
Opis
Aparat fotograficzny CANON EOS RP
Niewielki, lekki i intuicyjny pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, który umożliwia bardzo kreatywną pracę w podróży.
Twórcza moc i zaawansowana inteligencja
Canon EOS RP zapewnia moc pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego w małym, lekkim korpusie serii EOS R. Pozwala kreatywniej pracować i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
Dostępny dla wszystkich
Zobacz, jak Canon EOS RP działa w rękach entuzjastów, i dowiedz się, w jaki sposób wykorzystują oni zalety pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych oraz obiektywów EF i EF-S do rejestrowania obrazów o dużej szczegółowości i głębi.
Lekki korpus z szybszym, bardziej zaawansowanym mocowaniem obiektywu
Canon EOS RP to praktyczny pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy z ogromnym potencjałem twórczym dzięki obiektywom RF nowej generacji. Duża średnica i szybkość komunikacji oraz przesunięta tylna płaszczyzna ostrości mocowania RF to idealny punkt wyjścia dla przyszłych systemów pełnoklatkowych.
Nowy standard jakości obrazu w aparatach pełnoklatkowych
Matryca CMOS o rozdzielczości 26,2 MP w aparacie Canon EOS RP znakomicie radzi sobie w słabym świetle dzięki procesorowi DIGIC 8 i technologii DLO, która zapewnia doskonałe obrazy bez korekty komputerowej.
Nowy sposób pracy
Model Canon EOS RP pozwala wykorzystać zalety pełnej klatki w nowy sposób. Możesz używać specjalnej serii obiektywów RF do aparatów pełnoklatkowych, a także szerokiej gamy obiektywów EF i EF-S za pomocą adaptera bez uszczerbku dla parametrów optycznych.
Obsługa typowa dla systemu EOS bez żadnych kompromisów
Wygodny, typowy dla systemu EOS uchwyt oraz odchylany ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i wizjer elektroniczny OLED umożliwiają obsługę w nowoczesnym stylu, przy czym korpus waży zaledwie 485 g
Błyskawiczne ustawianie ostrości w dowolnym miejscu
Technologia Dual Pixel CMOS AF zapewnia szerszy obszar i największą na świecie szybkość działania mechanizmu AF2 (zaledwie 0,05 s), 4779 punktów AF do wyboru i skuteczną pracę w słabym świetle (do -5 EV3). Funkcja Eye AF dba o wyostrzenie obiektów na portretach, a funkcja sekwencji ostrości zapewnia maksymalną głębię ostrości w całym kadrze.
Wygodna praca i bezproblemowa łączność
Aparat może działać w trybie cichej pracy lub być obsługiwany zdalnie za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Możesz uwieczniać wszystkie wydarzenia z szybkością do 5 kl./s, a następnie przetwarzać obrazy w aparacie i udostępniać je za pomocą aplikacji Canon Camera Connect.
Filmy z bardzo stabilnym, wysokiej jakości obrazem
Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia płynną zmianę punktu ostrości, funkcja Movie Digital IS zapewnia stabilny obraz o maks. rozdzielczości 4K, a materiał można nagrywać przy użyciu kodeków ułatwiających pracę i edycję. Gniazda mikrofonu i słuchawek zapewniają pełną kontrolę nad dźwiękiem, a odchylany ekran dotykowy LCD zapewnia stabilność i dobrą widoczność obiektu.
Zestaw obejmuje obiektyw zmiennoogniskowy 24105 mm do systemu Canon EOS R, idealny do fotografowania i filmowania za pomocą aparatów bezlusterkowych z pełnoklatkową matrycą
Dane techniczne
| Model | EOS RP |
| Rodzaj aparatu | Lustrzanka cyfrowa |
| Procesor obrazu | DIGIC 8 |
| Liczba pikseli całkowita | 27.1 Mpix |
| Przetwornik obrazu | CMOS |
| Wymiary przetwornika | 35,9 × 24 mm |
| Czyszczenie matrycy | Automatyczne |
| Pozostałe parametry matrycy | Współczynnik proporcji obrazu: 3:2 |
| Obiektyw w zestawie | Nie |
| Mocowanie obiektywu | RF |
| Mocowanie obiektywu | EF-S (Canon) |
| Mocowanie obiektywu | EF (Canon) |
| Ogniskowa | 24 - 105 mm |
| Ustawianie ostrości | AF-A (AF-S/AF-C) |
| Ustawianie ostrości | AF-S |
| Ustawianie ostrości | AF-C |
| Wizjer | Tak |
| Przekątna ekranu | 3'' |
| Pozostałe parametry wyświetlacza |
|
| Wbudowana lampa błyskowa | Tak |
| Pomiar światła | Punktowy |
| Pomiar światła | Centralnie-ważony |
| Pomiar światła | Matrycowy |
| Balans bieli | Ustawienie temperatury barwowej |
| Balans bieli | Światło żarowe |
| Balans bieli | Ręczny |
| Balans bieli | Światło lampy błyskowej |
| Balans bieli | Światło dzienne (pochmurno) |
| Balans bieli | Światło dzienne (cień) |
| Balans bieli | Światło fluorescencyjne |
| Tryby migawki | Pojedyncze zdjęcie |
| Tryby migawki | Samowyzwalacz |
| Tryby migawki | Zdjęcia seryjne |
| Tryby / Efekty | Inteligentny portret |
| Tryby / Efekty | Krajobraz |
| Tryby / Efekty | Automatyczny |
| Tryby / Efekty | Nocny |
| Tryby / Efekty | Sport |
| Tryby / Efekty | Film |
| Format zdjęć | JPEG |
| Format zdjęć | RAW |
| Rozdzielczość JPEG (maks.) | 6240 x 4160 px |
| Rozdzielczość RAW (maks.) | 6240 x 4160 px |
| Nagrywanie filmów | Tak |
| Rozdzielczość filmów (maks.) | 3840 x 2160 px |
| Format wideo | AVC |
| Format wideo | MPEG4 |
| Typ kart pamięci | SD |
| Standard pamięci SD / CF | SDXC |
| Standard pamięci SD / CF | UHS-II |
| Standard pamięci SD / CF | SDHC |
| Standard pamięci SD / CF | SD |
| Komunikacja bezprzewodowa | WiFi |
| Komunikacja bezprzewodowa | Bluetooth |
| Złącza | 1 x HDMI |
| Złącza | 2 x 3,5 mm minijack |
| Złącza | 1 x USB (Type C) |
| Zasilanie | Akumulator |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Kolor | Czarny |
| Wysokość | 85 mm |
| Szerokość | 132.5 mm |
| Głębokość | 70 mm |
| Waga | 485 g |