Producenci
Canon Aparat PowerShot SX740 HS lite edition czarny travel 2955C040
Opis
Canon PowerShot SX740 HS Lite Edition
Niewielki podróżny model zmiennoogniskowy z flagowej serii z dużym, 40-krotnym zoomem optycznym i funkcją nagrywania zachwycających filmów 4K.
Opowiedz swoją historię w rozdzielczości 4K dzięki zaawansowanemu aparatowi podróżnemu z 40-krotnym zoomem
40-krotny zoom optyczny, niezwykle szybki procesor DIGIC oraz spektakularna rozdzielczość 4K ukryte w kieszonkowej wielkości korpusie sprawiają, że aparat PowerShot SX740 HS Lite Edition to najlepsze uniwersalne rozwiązanie do rejestrowania najcenniejszych chwil w rozdzielczości 20,3 megapiksela.
40-krotny zoom w Twojej kieszeni
Przy głębokości zaledwie 39,9 mm, model Canon PowerShot SX740 HS Lite Edition może pochwalić się potężnym 40-krotnym zoomem optycznym oraz matrycą CMOS o rozdzielczości 20,3 MP, a do tego procesorem DIGIC 8, który znacznie ułatwia fotografowanie w wysokiej rozdzielczości.
Doskonałe kompozycje
Wyjątkowy procesor DIGIC 8 firmy Canon aktywnie zarządza ustawieniami aparatu, takimi jak funkcja pomocy przy kadrowaniu czy hybrydowa automatyka, dzięki czemu możesz w łatwy sposób uzyskiwać doskonałe efekty.
Szybkie serie zdjęć
Nie przegapisz ani jednej istotnej chwili dzięki błyskawicznie reagującemu przyciskowi zwalniania migawki i serii zdjęć z prędkością 10 kl./s. Do tego możesz robić doskonałe autoportrety, używając trybu Autoportret oraz odchylanego ekranu LCD.
Znajdź inspirację
Przekonaj się, w jaki sposób Alan Rowan używa aparatu Canon PowerShot SX740 HS Lite Edition do tworzenia perfekcyjnych ujęć natury od kolorowych zdjęć makro po zamglone górskie szczyty.
Dane techniczne
| Model | SX740 HS Lite Edition |
| Rodzaj aparatu | Kompakt |
| Procesor obrazu | DIGIC 8 |
| Liczba pikseli efektywna | 20,3 Mpix |
| Liczba pikseli całkowita | 21.1 Mpix |
| Przetwornik obrazu | CMOS |
| Czyszczenie matrycy | Ręczne |
| Pozostałe parametry matrycy | Podświetlana matryca CMOS o wielkości 1/2,3 cala |
| Obiektyw w zestawie | Wbudowany |
| Zoom optyczny | 40 x |
| Zoom cyfrowy | 4 x |
| Ogniskowa | 4,3 - 172 mm |
| Minimalna przysłona | f/11 |
| Ustawianie ostrości | MF |
| Ustawianie ostrości | AF-A (AF-S/AF-C) |
| Pozostałe parametry obiektywu |
|
| Wizjer | Nie |
| Przekątna ekranu | 3'' |
| Pozostałe parametry wyświetlacza | Odchylany do góry o około 180 stopni ekran LCD(TFT), około 922 000 punktów |
| Wbudowana lampa błyskowa | Tak |
| Pomiar światła | Centralnie-ważony |
| Pomiar światła | Matrycowy |
| Pomiar światła | Punktowy |
| Czułość ISO (min.) | 100 |
| Czułość ISO (maks.) | 3200 |
| Balans bieli | Światło żarowe |
| Balans bieli | Automatyczny |
| Balans bieli | Światło dzienne (pochmurno) |
| Balans bieli | Światło dzienne (cień) |
| Tryby / Efekty | Automatyczny |
| Tryby / Efekty | Ręczny |
| Format zdjęć | RAW |
| Format zdjęć | HEIF |
| Format zdjęć | JPEG |
| Rozdzielczość JPEG (maks.) | 3648 x 2736 px |
| Rozdzielczość JPEG (maks.) | 5184 x 3888 px |
| Nagrywanie filmów | Tak |
| Rozdzielczość filmów (maks.) | 640 x 480 px |
| Rozdzielczość filmów (maks.) | 1920 x 1080 px |
| Rozdzielczość filmów (maks.) | 1280 x 720 px |
| Rozdzielczość filmów (maks.) | 3840 x 2160 px |
| Format wideo | MPEG4 |
| Format wideo | MP4 |
| Typ kart pamięci | SD |
| Standard pamięci SD / CF | SD |
| Standard pamięci SD / CF | SDHC |
| Standard pamięci SD / CF | SDXC |
| Komunikacja bezprzewodowa | WiFi |
| Komunikacja bezprzewodowa | Bluetooth |
| Złącza | miniUSB |
| Złącza | microHDMI |
| Zasilanie | Nie dotyczy |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Kolor | Czarny |
| Wysokość | 63.8 mm |
| Szerokość | 110.1 mm |
| Głębokość | 39.9 mm |
| Waga | 299 g |