Producenci
Extralink Switch KRIOS EX-SG1005P 5 portów gigabit PoE (4X PoE) 802.3AF/AT 150W MAX 30W per port
Opis
Extralink Krios - przełącznik PoE z portami Gigabit
Extralink Krios to 6-portowy przełącznik niezarządzalny z 4 portami PoE o maksymalnej prędkości 1000 Mb/s oraz obsługą standardów IEEE 802.3af/at z maksymalną mocą na jeden port wynoszącą 30 W. Switch wyposażony jest również w 2 porty RJ45 bez opcji zasilania PoE, które mogą służyć jako porty uplink lub do podłączenia dodatkowych urządzeń, np. rejestratora wideo w zastosowaniach monitoringowych.
Cztery dodatkowe tryby pracy przełącznika PoE
Cztery przełączniki umieszczone na froncie switcha KRIOS umożliwiają uruchomienie dodatkowych trybów w celu poprawienia wydajności lub zasięgu sieci, a zasady pracy każdego z trybów są następujące:
- Tryb VLAN - uruchomienie tego trybu powoduje odizolowanie portów 1-4, co skutecznie tłumi burze rozgłoszeniowe oraz poprawia wydajność sieci.
- Tryb EXTEND - pozwala, aby porty 1-4 mogły skutecznie przesyłać dane oraz zasilanie PoE na odległość do 250 metrów, co idealnie sprawdza się w systemach monitoringu wizyjnego.
- Tryb AI PS - przełącznik automatycznie wykrywa stan pracy urządzenia podłączonego do jednego z portów PoE, a gdy stwierdza, że pracuje ono nieprawidłowo, automatycznie uruchamia urządzenie ponownie.
- Tryb AI QoS - w tym trybie pracy dane wideo są przetwarzane w sposób priorytetowy, co zapewnia płynność obrazu. Rozwiązanie stosowane przede wszystkim w systemach monitoringowych.
Power over Ethernet
Switch Krios obsługuje standardy IEEE 802.3 af/at, automatycznie wykrywa i identyfikuje urządzenia PoE, które są zgodne z tymi standardami i zapewnia zasilanie wyłącznie tym urządzeniom. Maksymalna moc zasilacza dołączonego do przełącznika wynosi 60 W.
Dane techniczne
| Klasa przełącznika | Niezarządzalny |
| Zastosowanie | Dom i małe biuro |
| Warstwa przełączania | L2 |
| Architektura sieci | GigabitEthernet |
| Liczba portów 10/100/1000 Mbps | 6 |
| Liczba portów PoE (PoE + PoE+) | 4 |
| Port konsoli | Nie |
| Tryb przekazywania | Store-and-forward |
| Przepustowość | 12 GB/s |
| Prędkość przekazywania | 0.148 Mpps |
| Obsługa ramek Jumbo | Nie |
| Możliwość łączenia w stos | Nie |
| Obsługiwane protokoły i standardy |
|
| Typ obudowy | Desktop |
| Wentylator | Nie |
| Zasilacz | Zewnętrzny |
| Pobór mocy | 60 W |
| Wymagania środowiskowe |
|
| Wymiary | 125 x 75 x 27 mm |
| Waga | 0.5 kg |
| Certyfikaty |
|
| Pozostałe parametry |
|