Producenci
Gigabyte Płyta główna B550 GAMING X V2 AM4 4DDR4 HDMI/DVI M.2 ATX
Opis
Płyty główne GIGABYTE B550 maksymalizują potencjał Twojego komputera dzięki technologii AMD StoreMI. Funkcja StoreMI przyspiesza działanie tradycyjnych urządzeń pamięci masowej, skracając czas uruchamiania systemu i poprawiając ogólne wrażenia użytkownika. To łatwe w użyciu narzędzie łączy szybkość dysków SSD z dużą pojemnością dysków twardych w jeden dysk, zwiększa szybkość odczytu/zapisu urządzenia, aby dopasować ją do szybkości dysków SSD, zwiększa wydajność danych w celu uzyskania niesamowitej wartości i przekształca codzienny komputer PC w system o dużej wydajności.
Płyty główne B550 wykorzystują 10+3-fazowy Digital Twin Power Design z MOSFETami o niskim poziomie RDS(on) do obsługi procesorów trzeciej generacji AMD Ryzen, oferując niesamowitą precyzję w dostarczaniu energii do najbardziej energochłonnych i wrażliwych na energię komponentów płyty głównej, a także zapewniając zwiększoną wydajność systemu i najwyższą skalowalność sprzętową.
Realtek 8118 LAN jest wysokowydajnym i przyjaznym układem sieciowym dla graczy z automatycznym przydzielaniem przepustowości w celu zapewnienia najwyższego priorytetu sieciowego gry lub aplikacji. Może on zapewnić użytkownikom najbardziej wszechstronne funkcje oraz najszybsze i najbardziej płynne korzystanie z Internetu.
Dane techniczne
| Model | B550 GAMING X V2 |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3333 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Karta dźwiękowa | Kodek Realtek ALC887 |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 4 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 1 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DVI-D |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Oprogramowanie |
|