Producenci
Gigabyte Płyta główna B550I AORUS PRO AX AM4 2DDR4 HDMI/DP mITX
Opis
Płyta główna AMD B550 Mini-ITX AORUS z bezpośrednim 8-fazowym cyfrowym układem VRM, zaawansowaną konstrukcją termiczną z rozszerzonym radiatorem VRM, termiczną płytą bazową, dwoma gniazdami PCIe 4.0/3.0 M.2 z osłoną termiczną, Intel WiFi 6 802.11ax, 2,5 GbE LAN, RGB FUSION 2.0, Q-Flash Plus
- Obsługuje procesory AMD Ryzen 5000 Series/ Ryzen 5000 G-Series/ Ryzen 4000 G-Series i Ryzen 3000 Series
- Dwukanałowa niebuforowana pamięć DDR4 z ECC/bez ECC, 2 moduły DIMM
- Bezpośrednie 8-fazowe cyfrowe rozwiązanie VRM z 90A Smart Power Stage (SPS)
- Zaawansowana konstrukcja termiczna z rozszerzonym i wielowarstwowym radiatorem oraz termiczną płytą bazową
- Gniazdo x16 gotowe na Ultra Durable PCIe 4.0
- Dwa ultraszybkie NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 z osłoną termiczną
- Wbudowana karta Intel WiFi 6 802.11ax 2T2R i BT5 z anteną AORUS
- AMP-UP Audio z kondensatorami audio ALC1220-VB i Nichicon dla tylnych 120dB SNR
- Niesamowicie szybka sieć LAN 2,5 GbE z funkcją zarządzania przepustowością
- Obsługa USB 3.2 Gen2 Type-C i DisplayPort + Dual HDMI
- RGB FUSION 2.0 obsługuje adresowalne taśmy LED i RGB LED
- Smart Fan 5 zawiera wiele czujników temperatury, hybrydowe złącza wentylatorów z funkcją FAN STOP i wykrywaniem hałasu
- Q-Flash Plus Aktualizuj BIOS bez instalowania procesora, pamięci i karty graficznej
- Wstępnie zainstalowana osłona IO dla łatwej i szybkiej instalacji
Dane techniczne
| Model | B550I AORUS PRO AX |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Athlon |
| Rodzina procesora | Bez procesora |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5100 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 64 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy |
* Rzeczywista szybkość transmisji danych może się różnić w zależności od środowiska i sprzętu. |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 4 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Funkcje specjalne |
* Available applications in APP Center may vary by motherboard model. Supported functions of each application may also vary depending on motherboard specifications.
|
| Bios |
|
| Format płyty | mini ITX |
| Wymiary | 17 x 17 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|
| Pozostałe informacje |
|