Producenci
Gigabyte Płyta główna B550M DS3H AC AM4 4DDR4 HDMI/DVI M.2 mATX
Opis
Płyta główna AMD B550 Ultra Durable z rozwiązaniem Pure Digital VRM, gniazdem PCIe 4.0 x16, dwoma złączami PCIe 4.0/3.0 M.2, Intel Dual Band 802.11ac WIFI, Realtek GbE LAN, Smart Fan 5 z FAN STOP, RGB FUSION 2.0, Q -Flash Plus
- Obsługuje procesory AMD Ryzen 5000 Series/ Ryzen 5000 G-Series/ Ryzen 4000 G-Series i Ryzen 3000 Series
- Dwukanałowa niebuforowana pamięć DDR4 z ECC/bez ECC, 4 moduły DIMM
- 5+3-fazowe, czysto cyfrowe rozwiązanie VRM z tranzystorami MOSFET o niskim RDS(on).
- Gniazdo x16 gotowe na Ultra Durable PCIe 4.0
- Podwójne ultraszybkie złącza NVMe PCIe 4.0/3.0 M.2
- Wbudowana dwuzakresowa karta sieci bezprzewodowej Intel 802.11ac i BT 4.2 z anteną WIFI
- Wysokiej jakości kondensatory audio i osłona przed hałasem zapewniają najwyższą jakość dźwięku
- Realtek GbE LAN z zarządzaniem przepustowością
- Obsługa HDMI i DVI z tyłu
- RGB FUSION 2.0 obsługuje adresowalne taśmy LED i RGB LED
- Smart Fan 5 zawiera wiele czujników temperatury, hybrydowe złącza wentylatorów z funkcją FAN STOP
- Q-Flash Plus Aktualizuj BIOS bez instalowania procesora, pamięci i karty graficznej
- Projektowanie rezystorów przeciwsiarkowych
Dane techniczne
| Model | B550M DS3H AC |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 1 x złącze M.2 (M2A_CPU), zintegrowane z procesorem, obsługujące gniazdo Socket 3, klucz M, dyski SSD typu 2242/2260/2280/22110:
1 x złącze M.2 (M2B_SB), zintegrowane z chipsetem, obsługujące gniazdo Socket 3, klucz M, dyski SSD typu 2242/2260/2280:
4 x złącza SATA 6Gb/s, zintegrowane w chipsecie:
|
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny:
1 x port HDMI obsługujący maksymalną rozdzielczość 4096x2160 przy 60 Hz
Maksymalna pamięć współdzielona 16 GB |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac |
| Interfejs sieciowy | Intel Wi-Fi AC 3168
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 4 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 4 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DVI-D |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 24.4cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|