Producenci
Gigabyte Płyta główna B650 EAGLE AM5 4DDR5 HDMI/DP ATX
Opis
B650 EAGLE
- AMD Socket AM5: obsługuje procesory AMD Ryzen serii 7000 / Ryzen 8000 / Ryzen 9000
- Bezkonkurencyjna wydajność: 12+2+2-fazowe rozwiązanie Digital VRM
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4*SMD DIMM z obsługą modułów pamięci AMD EXPO i Intel XMP
- Superszybka pamięć masowa: 1*złącza PCIe 5.0 + 2*złącza PCIe 4.0 M.2
- Zaawansowana konstrukcja termiczna i osłona termiczna M.2: zapewnia stabilność zasilania VRM i wydajność 25110 M.2 SSD
- EZ-Latch: gniazdo PCIe x16 z konstrukcją szybkiego zwalniania
- Szybkie sieci: GbE LAN
- Rozszerzona łączność: DP, HDMI, tylne USB 10 Gb/s
- Inteligentny wentylator 6: zawiera wiele czujników temperatury, hybrydowe nagłówki wentylatorów z funkcją FAN STOP
- Q-Flash Plus: aktualizacja BIOS-u bez instalowania procesora, pamięci i karty graficznej
Dane techniczne
| Model | B650 EAGLE |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B650 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 8 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 1 x PCI Express x16 slot (PCIEX16), integrated in the CPU
2 x PCI Express x16 slots (PCIEX1_1/PCIEX1_2), integrated in the CPU, supporting PCIe 3.0 and running at x1
1 x PCI Express x16 slot (PCIEX1_3), integrated in the Chipset, supporting PCIe 3.0 and running at x1 1 x M.2 connector (M2A_CPU), integrated in the CPU, supporting Socket 3, M key, type 25110/22110/2580/2280 SSDs:
1 x M.2 connector (M2P_CPU), integrated in the CPU, supporting Socket 3, M key, type 22110/2280 SSDs:
1 x M.2 connector (M2C_SB), integrated in the Chipset, supporting Socket 3, M key, type 22110/2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSDs
RAID 0, RAID 1, and RAID 10 support for NVMe SSD storage devices |
| Grafika | 1 x DisplayPort, supporting a maximum resolution of 3840x2160@144 Hz |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek GbE LAN chip (1 Gbps/100 Mbps/10 Mbps) |
| Porty USB na tylnym panelu | 9 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.0 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 6 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|