Producenci
Gigabyte Płyta główna B760 DS3H AX s1700 4DDR5 DP/HDMI ATX
Opis
B760 DS3H AX
- Obsługuje procesory Intel Core 14th/ 13th /12th
- Niezrównana wydajność: Hybrid 8+2+1 Phases Digital VRM Solution
- Dwukanałowa pamięć DDR5: Obsługa modułów pamięci 4*DIMM XMP
- Pamięć nowej generacji: 2 * złącza PCIe 4.0 x4 M.2
- EZ-Latch: gniazdo PCIe 4.0x16 z konstrukcją szybkiego zwalniania
- Szybkie sieci: GbE LAN i Wi-Fi 6E 802.11ax
- Rozszerzona łączność: tylne złącza USB-C 20 Gb/s, DP, HDMI
- Smart Fan 6: Zawiera wiele czujników temperatury, hybrydowe złącza wentylatorów z funkcją FAN STOP
- Q-Flash Plus: Zaktualizuj BIOS bez instalowania procesora, pamięci i karty graficznej
Dane techniczne
| Model | B760 DS3H AX |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core i5 |
| Rodzina procesora | Intel Core i3 |
| Rodzina procesora | Intel Core i7 |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Rodzina procesora | Intel Core i9 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 Express |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x PCIe 3.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
Obsługa RAID 0, RAID 1, RAID 5 i RAID 10 dla urządzeń pamięci masowej SATA |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny - obsługa grafiki Intel HD:
* Obsługa wersji HDMI 2.1 i HDCP 2.3. ** Obsługa natywnych portów zgodnych z HDMI 2.1 TMDS.
* Wsparcie dla wersji DisplayPort 1.2 i HDCP 2.3 (Specyfikacje graficzne mogą się różnić w zależności od obsługi procesora.) |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Realtek GbE LAN chip (1 Gbps/100 Mbps) |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 3 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 2 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|