Producenci
Gigabyte Płyta główna B840M DS3H AM5 4DDR5 HDMI/2DP mATX
Opis
Płyta główna B840M DS3H AM5 4DDR5 HDMI/2DP mATX
- X3D Turbo Mode to unleash new era gaming performance
- AMD Socket AM5 : Supports AMD Ryzen 9000 / 8000 / 7000 Series Processors
- Digital 8+2+2 phases VRM solution
- Dual Channel DDR5 : 4*DIMMs with AMD EXPO Memory Module Support
- EZ-Latch : PCIe x16 Slot with Quick Release Design
- Friendly UI : Multi-Theme, AIO Fan Control, and Q-Flash Auto Scan in BIOS and SW
- Ultra-Fast Storage : 2*M.2 slots, including 1* PCIe 4.0 x4
- Fast Networking : 2.5GbE LAN
Dane techniczne
| Model | B840M DS3H |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B840 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7950 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7900 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 8 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Złącza rozszerzeń
Chipset
Złącza SATA
RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 support for NVMe SSD storage devices |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny - obsługa grafiki AMD Radeon |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) |
| Porty USB na tylnym panelu | 7 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 cm x 17.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |