Producenci
Gigabyte Płyta główna B850M D3HP
Opis
Tryb X3D Turbo
Uwolnij wydajność gier nowej ery dzięki aktywacji jednym kliknięciem.
Unikalne parametry optymalizacji trybu X3D Turbo pozwalają nawet procesorom Ryzen 9000 X3D na zwiększenie wydajności gier i procesorom Ryzen 9000 bez X3D osiągnąć podobny poziom wydajności gier, jak ich odpowiedniki Ryzen X3D. Ciesz się płynniejszą rozgrywką, wyższą liczbą klatek na sekundę i mniejszym opóźnieniem dzięki innowacji BIOS-u GIGABYTE - trybowi X3D Turbo.
- Tryb X3D Turbo, który uwolni wydajność gier nowej ery
- Gniazdo AMD AM5: obsługuje procesory AMD Ryzen serii 9000 / 8000 / 7000
- Cyfrowe rozwiązanie VRM 5+2+2 faz
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4*DIMM z obsługą modułu pamięci AMD EXPO
- EZ-Latch: gniazdo PCIe x16 z konstrukcją Quick Release
- Przyjazny interfejs użytkownika: Multi-Theme, sterowanie wentylatorem AIO i automatyczne skanowanie Q-Flash w BIOS-ie i oprogramowaniu.
- Ultraszybkie przechowywanie: 2*gniazda M.2, w tym 1* PCIe 5.0 x4
- Szybka sieć: GbE LAN
- Rozszerzona łączność: 2*DP, HDMI
Dane techniczne
| Model | B850M D3HP |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B850 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 8 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Złącza rozszerzeń
Złącza SATA
|
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny z obsługą grafiki AMD Radeon:
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek GbE LAN chip (1 Gbps/100 Mbps/10 Mbps) |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 7 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator obudowy |
| Bios |
|
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 cm x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|