Producenci
Gigabyte Płyta główna B860 EAGLE WiFi6E
Opis
Płyta główna Gigabyte B860 Eeagle WiFi6E
- Obsługuje procesory Intel Core Ultra (seria 2)
- Rozwiązanie VRM Digital Twin 12+1+2 phases
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4xDIMM z obsługą modułu pamięci XMP
- D5 Bionic Corsa dla nieskończonej wydajności pamięci
- AI Perfdrive: zapewnia optymalny i dostosowany profil ustawień BIOS dla użytkowników
- WIFI EZ-Plug: szybka i łatwa konstrukcja do instalacji anteny Wi-Fi
- EZ-Latch Plus: gniazda PCIe i M.2 z szybkim zwalnianiem i konstrukcją bezśrubową
- EZ-Latch Click: radiatory M.2 z konstrukcją bezśrubową
- Przyjazny interfejs użytkownika: Multi-Theme, sterowanie wentylatorem AIO i automatyczne skanowanie Q-Flash w BIOS-ie i oprogramowaniu
- Ultraszybka pamięć masowa: 3xgniazda M.2, w tym 1xPCIe 5.0 x4
- Wydajne chłodzenie: VRM Thermal Armor Advanced i M.2 Thermal Guard
- Szybka sieć: 2.5GbE LAN i Wi-Fi 6E
- Rozszerzony Łączność: HDMI, DisplayPort
Dane techniczne
| Model | B860 Eeagle WiFi6E |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B860 Express Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7900 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7950 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
Obsługa RAID 0, RAID 1, RAID 5 i RAID 10 dla urządzeń pamięci masowej SATA |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny obsługa Intel HD Graphics:
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 2 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 2 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 1 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Wyjście S/PDIF |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|