Producenci
Gigabyte Płyta główna TRX50 AERO D sTR5 4DDR5 HDMI USB/4M.2 eATX
Opis
Płyta główna TRX50 Aero D
- Obsługuje procesory AMD Ryzen Threadripper PRO z serii 7000/Ryzen Threadripper z serii 7000
- Przełomowa wydajność: cyfrowe rozwiązanie VRM 16+8+4 faz
- Czterokanałowa pamięć DDR5: 4xSMD R-DIMM z obsługą modułów pamięci AMD EXPO i Intel XMP
- Wzmocniona ogólna ochrona termiczna: pancerz termiczny VRM Advanced i osłona termiczna M.2
- Najwyższa skalowalność: 3 x gniazda PCIe x16 dla wielu procesorów graficznych i 4 x gniazda PCIe x4 M.2
- Łączność nowej generacji: dwa porty USB4 Type-C
- Niesamowicie szybkie sieci: 10GbE + 2,5 GbE, podwójna sieć LAN i Wi-Fi 7
- PCIe UD Slot X: gniazdo PCIe 5.0 x16 o 10-krotnej wytrzymałości dla karty graficznej
- EZ-Latch Click: Radiatory M.2 o konstrukcji bezśrubowej
- EZ-Latch Plus: Gniazda M.2 z konstrukcją szybkiego zwalniania
- Dźwięk Hi-Fi z kodekiem DTS:X Ultra: ALC4080+ALC897
- UC BIOS: Intuicyjny interfejs użytkownika zorientowany na użytkownika z funkcją szybkiego dostępu
Dane techniczne
| Model | TRX50 Aero D |
| Gniazdo procesora | Socket sTR5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD TRX50 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 1 TB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 5.0 x16 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 8 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Procesor + chipset:
Obsługa RAID 0, RAID 1 i RAID 10 dla urządzeń pamięci masowej NVMe SSD |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 4 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 8 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Bios |
|
| Format płyty | E-ATX |
| Wymiary | 30.5 x 26.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|